برقراری آموزش خلبانی و پروازهای تفریحی در فرودگاه کلالهتورکمن نیوز مدیرکل فرودگاه‌های گلستان گفت: با توجه به ویژگی‌های فرودگاه کلاله و کمی ترافیک، موضوع آموزش خلبانی و پروازهای تفریحی در این فرودگاه در حال پیگیری است و هم اکنون هواپیماهای کوچک آموزشی در این فرودگاه قرار گرفته‌اند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از روابط عمومی پرواز خبر، علی متانت در مراسم معارفه مدیر جدید فرودگاه این شهرستان اظهارداشت: برای اینکه پروازهای این فرودگاه پایدار شود به احداث یک مخزن سوخت نیاز داریم.وی افزود: با احداث مخزن سوخت اعتماد و تمایل ایرلاین‌ها برای برقراری پرواز از این فرودگاه فراهم می‌شود.

وی بیان داشت: تمامی زیر ساخت‌ها برای نشست و برخاست هواپیمای مسافری تا فوکر ۱۰۰ در این فرودگاه فراهم است.وی اشاره‌ای به ضرورت حصارکشی فرودگاه کلاله کرد و گفت: به زودی با اعتبار تخصیصی ۹ میلیارد تومان، ساخت دیواری به طول ۱۲ کیلومتر در فرودگاه کلاله شروع خواهدشد.

متانت اظهار داشت: با توجه به ویژگی‌های فرودگاه کلاله و کمی ترافیک، موضوع آموزش خلبانی و پروازهای تفریحی در این فرودگاه در حال پیگیری است و هم اکنون هواپیماهای کوچک آموزشی در این فرودگاه قرار گرفته‌اند که به محض اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشور فعالیت آموزشی خلبانی و تفریحی از سوی بخش خصوصی در فرودگاه کلاله شروع می‌شود.

در پایان این جلسه از تلاش عبدالخلیل صادقی قدردانی و مهدی جمشیدی نیز به عنوان سرپرست جدید فرودگاه کلاله معرفی شد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۹

۲۱ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63258

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک