برطرف شدن مشکل تأمین کود محصولات بهاره و تابستانه در گلستان کشاورزی و دامپروری- ترکمن نیوز- معاون بهبود تولیدات گیاهای جهادکشاورزی گلستان گفت: کود محصولات بهاره و تابستانه کشاورزان استان تامین شده و محدودیتی در این زمینه نداریم.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، مهندس محمدرضا عباسی اظهار کرد: در مقطع سه هفته ای بدلیل عدم توزیع کود از پتروشیمی ها و همچنین مسئله کامیون ها با مشکلاتی مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه کودی که از پتروشیمی به استان منتقل می شود، مستقیما وارد انبار کارگزاری های ما می شود، افزود: سهمیه کود استان روزانه ۴۵۰ تن است. کودهای مورد نیاز استان از پتروشیمی های بجنورد، عسلویه و کرمانشاه تامین می شود.

عباسی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ گونه محدودیتی برای دادن کود به محصولات بهاره و تابستانه نداریم، گفت: توزیع کود در بیش از ۱۰۰ نقطه استان صورت می گیرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهای جهادکشاورزی گلستان خاطرنشان کرد: کشاورزان برای دریافت کود می توانند به کارگزاری های ما در سطح استان مراجعه با قیمت مصوب کود مورد نیاز خود را دریافت کنند. کشاورزان در صورتی که کارگزاری از دادن کود به آنها خودداری می کند، می توانند به نزدیک ترین مرکز خدمات جهادکشاورزی مراجعه و موضوع را گزارش کنند تا پیگیری های لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: تعدادی از کشاورزان برای محصولات پاییزه خود اقدام به دریافت کود می کنند که در حال حاضر به این افراد کود داده نمی شود. از دو سه هفته آینده با عادی شدن شرایط به این کشاورزان نیز کود داده می شود.

عباسی خاطرنشان کرد: در مقطعی قیمت هر کیسه کود در بازار به بیش از ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان رسیده بود اما الان دیگر چنین قیمت هایی را نداریم و کود با قیمت ۳۸ هزار و ۵۰۰ تا ۴۰ هزار تومان توزیع می شود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: isna.ir

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۵

۲۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32218

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک