بررسی حقوق بشر محور رایزنی مقامات ترکمنستان و سازمان مللتورکمن نیوز مسائل مربوط به حقوق بشر در ترکمنستان در چارچوب نشست کمیسیون بین نهادهای دولتی این کشور با رؤسای ساختارهای سازمان ملل بررسی شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛نشست کمیسیون نهادهای دولتی ترکمنستان برای بررسی رعایت حقوق بشر و برنامه‌های بین‌المللی در این زمینه در شهر «عشق آباد» برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان نهادهای بین‌المللی از جمله رؤسای ساختارهای سازمان ملل مقیم در ترکمنستان نیز حضور داشتند.

نتایج فعالیت این کمیسیون در ۶ ماه نخست سال جاری، برنامه‌های ملی، اقدامات در زمینه مبارزه با قاچاق انسان و رعایت حقوق کودکان موضوع‌های اصلی این نشست بودند.

در قالب این نشست گزارش سازمان‌های بین‌المللی در زمینه حقوق بشر در ترکمنستان قرائت شد.

همچنین وضعیت حقوق کودکان و برابری جنسیتی مورد توجه قرار گرفت.

کارشناسان بین‌المللی بر تقویت همکاری دولت ترکمنستان با سازمان بین‌المللی مهاجرت برای مقابله مؤثر با قاچاق انسان تأکید و این کشور را برای همکاری با مؤسسه‌های جهانی تشویق کردند.

علاوه بر این همکاری دولت ترکمنستان با «یونیسف» نیز بررسی شد.

در پایان جلسه حضار بر رعایت حقوق بشر در چارچوب برنامه‌های بین‌المللی با هدف فراهم کردن تمام شرایط برای شهروندان این کشور در جهت توسعه همه جانبه تأکید کردند.

شایان ذکر است که ترکمنستان در رتبه بندی‌های جهانی مربوط به دفاع از حقوق بشر، آزادی رسانه‌ها و برابری جنسیتی در رتبه‌های آخر قرار دارد و این عامل منجر به انتقاد سازمان‌های بین‌المللی شده است.

به تازگی سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی به بانک نوسازی و توسعه اروپا درخواست تحریم مالی و توقف ارائه کمک‌های مالی به دولت ترکمنستان به دلیل رعایت نشدن حقوق بشر را دادند.

 

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۲

۲۱ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57216

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک