«بردی محمداف» روز پیروزی را به مردم این کشور تبریک گفتتورکمن نیوز: رئیس جمهور ترکمنستان به مناسبت روز پیروزی به مردم این کشور تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس در بیشکک، «قربان قلی بردی محمداف» هفتاد و چهارمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را به مردم این کشور تبریک گفت.

در این پیام آمده است: روز پیروزی، تحول کلیدی است که ارزش واقعی صلح، دوستی، برادری و مهربانی را نشان داد.

امسال در ترکمنستان به مناسبت روز پیروزی مراسم‌ فرهنگی مختلفی برای افزایش آشنایی نسل جوان با تحولات تاریخی در نظر گرفته شد و یادآوری سربازان و قربانیان این جنگ در برنامه‌ها قرار دارد.

این مراسم‌ها به جمعیت وحدت می‌بخشد، جوانان با ارزشهای ملی آشنا می‌شوند. همچنین روز پیروزی، صلح و دوستی جامعه بین‌الملل را نیز تقویت می‌کند.

در نتیجه این جنگ صدها شهرها کاملا خراب شده و جان‌های میلیون‌ها انسان‌های برد و حتی با گذشت هفتاد و چهار سال مردم ترکمن همچنان این جنگ را فراموش نکردند.

در صفوف ارتش نمایندگان از اقوام مختلف باهم برای رسیدن به پیروزی جنگیدند و نقش ترکمن‌ها در آن تحولات بزرگ بود و اقدامات آنها الگوی بزرگی برای ما است.

به قهرمانی شهروندان ترکمنستان در جبهه جنگ جهانی دوم احترام می‌گذاریم و برای حفظ دستاوردهای آنها تلاش می‌کنیم.

امروز ما تلاش‌های زیاد برای افزایش سطح زندگی مردم انجام می‌دهیم و بخش اجتماعی بخش مهم سیاست دولتی است که علاوه بر این در دنیای معاصر ترکمنستان از احترام جامعه بین المللی برخوردار است.

شایان ذکر است که آمار دقیقی درباره تعداد ساربازان ترکمنستان در جنگ جهانی دوم موجود نیست و در دوره رئیس جمهور سابق این کشور اطلاعات درباره کشته شدن ۷۰۰ هزار ترکمن در آن جنگ مطرح شد.

اما بر اساس اطلاعات کارشناسان مسائل تاریخی در سال‌های ۱۹۳۹- ۱۹۴۰ جمعیت ترکمنستان در حد ۱٫۳ میلیون نفر بود و کشته شدن بیش از ۵۲ درصد جمعیت ممکن نیست.

همچنین آمارهای دیگر درباره کشته شدن ۲۶۰ هزار شهروند ترکمنستان در جنگ جهانی دوم وجود دارد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۴۷

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53078

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک