روستاییان راز و جرگلان؛ از نفت مانده و از گاز رانده 300x178 - برخی روستاییان راز و جرگلان؛ از نفت مانده و از گاز راندهتورکمن نیوز: برخی از خانواده‌های روستایی شهرستان مرزی راز و جرگلان خراسان شمالی، که علیرغم گازرسانی به منطقه هنوز امکان استفاده از گاز را نیافته‌اند، اکنون در آستانه فصل سرما دست خود را از سوخت نفت نیز کوتاه می‌بینند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از ایرنا، برخی از خانواده های روستایی ساکن در روستاهای «دویدوخ» و «شادردی» می گویند که با وجود فرارسیدن فصل پاییز و رو به سردی نهادن هوا و علیرغم گازرسانی به روستای آنان، هنوز علمک گاز برای منازل آنان نصب نشده است.

به گفته این افراد گازرسانی به این منطقه موجب شده تا سوخت نفت نیز با کاهش عرضه مواجه شده و اهالی برای تهیه آن با مشکلات فراوانی روبه رو شوند.

این مشکل در خصوص برخی از خانواده های ساکن در دیگر روستاهای شهرستان مرزی راز و جرگلان نیز وجود دارد که توقع آنان از مسئولان امر، چاره جویی برای رفع این مشکل در آستانه فصل سرد سال است.

فرماندار راز و جرگلان با تایید وجود این مشکل، به خبرنگار ایرنا گفت: براساس قانون، خانه هایی که در خارج از محدوده شهر و یا روستا و در اراضی منابع طبیعی ساخته شده اند، گازرسانی نمی شوند که از جمله می توان به منازل برخی از خانوارهای ساکن در روستاهای دویدوخ و شادردی اشاره کرد.

محمد زارعی هدک افزود: برخی خانواده ها نیز با وجود این که در داخل روستا و یا حتی شهر راز سکونت دارند، توان مالی لازم برای گازکشی به داخل منازل خود را ندارند و علیرغم نصب علمک گاز، هنوز نتوانسته اند عملا از آن برخوردار شوند.

وی افزود: برای رفع مشکل سوخت این خانواده ها، با شرکت توزیع نفت استان هماهنگی های لازم انجام شده تا مانند سال های قبل نفت مورد نیاز را در اختیار آنان قرار دهند.

وی تعداد این خانواده ها را انگشت شمار دانست و اظهار کرد: یقینا نفت مورد نیاز این خانواده ها، برای گذر از فصل سرما به آنان عرضه خواهد شد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۴

۲۳ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63394

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک