طبیعی 2 1 300x185 - برخورد قاطع دستگاه قضایی با متجاوزین عرصه های ملیترکمن نیوز: رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس کفت: دستگاه قضا با متجاوزین به عرصه‌های ملی با عزم جدی و راسخ و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد خواهد نمود.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  علی یزدانی در نشست قضات شهرستان گنبدکاووس و دادگاه عمومی بخش داشلی برون با کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ضمن درخواست پیگیری رفع نواقص قوانین منابع طبیعی اظهار داشت: رسیدگی پرونده های مربوط به تصرف عرصه های ملی سرعت بیشتری خواهد گرفت و کلیه پرونده های کمیسیون ماده واحد تا پایان سال اعلام نتیجه خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: افراد سوء استفاده کننده جهت دست اندازی به عرصه های ملی به جدیت مورد تعقیب دستگاه قضائی خواهند گرفت و اگر در دستگاهی هم کوتاهی صورت گیرد با عوامل این کوتاهی به شدت برخورد خواهد شد.

وی در پایان ضمن قدردانی از زحمات پرسنل اداره منابع طبیعی آنان را مدافعین بی ادعای آب و خاک معرفی نمودند و خواستار ادامه فعالیت‌های جهادی آنان در خصوص مبارزه با متخلفین و متجاوزین به عرصه های ملی شدند.

طبیعی 1 1 300x185 - برخورد قاطع دستگاه قضایی با متجاوزین عرصه های ملی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گنبدکاووس نیز در این نشست ضمن قدردانی از همکاری و همراهی دستگاه قضاء در برخورد با متجاوزین عرصه های ملی گفت: از ۳۳۱ هزار هکتار اراضی ملی در این شهرستان ۲۸۰ هزار هکتار آن دارای سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی ایران می باشد که از این مساحت نیز تاکنون ۶۴ هزار هکتار آن سند تک برگی اخذ شده است و ۳۸ هزار هکتار دیگر نیز مرحله کاداس آن انجام و در مرحله صدور سند تک برگی می باشد.

قربانعلی گرایلو خاطرنشان کرد: با کاداس نمودن اراضی ملی امکان تجاوز به عرصه های ملی تقریباً ناممکن می ‌گردد و دست متجاوزین انفال قطع خواهد شد که انشالله با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک کشور اخد اسناد تک برگی سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی در پایان افزود: اجراء طرح های هادی روستاها با همکاری بنیاد مسکن شهرستان در دستور کار قرار دارد و اراضی محدوده این طرح‌ها بر اساس ماده ۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن بین اداره منابع طبیعی وبنیاد مسکن تحویل و تحول خواهد شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۶

۲۰ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76960

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک