فرماندار ویژه گنبدکاووس:

karimi 26d 300x197 - برج قابوس باید به عنوان تنها اثر جهانی استان در صدا و سیمای گلستان بیشتر معرفی شودگنبدکاووس-ترکمن نیوز-   معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس بر لزوم توجه به برج قابوس به عنوان میراث جهانی در صداوسیمای استان تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  مهندس عبدالقدیر کریمی در نشست مشترک با مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گلستان و شهردار و رییس شورای شهر گنبدکاووس افزود: مسوولان استانی با توجه به درجه و اعتبار این برج به عنوان نماد استان گلستان در معرفی آن در سطح کشور اقدام نمایند.
وی افزود: برای جذب گردشگر باید امکانات لازم برای معرفی شهرستان فراهم شود فرماندار ویژه گنبدکاووس تصریح کرد: نصب تابلو یک موضوع حداقلی است که باید تاکنون اجرا می شده است،
کریمی خاطرنشان کرد: نصب تابلو در ورودیهای استان و مسیرهای منتهی به گنبد در داخل و خارج استان از امکاناتی است که گردشگران و مسافرانی توسط آن با جاذبه های شاخص طبیعی و تاریخی گنبدکاووس آشنا خواهد شد.
وی یاد آور شد: شهرداری، شورای شهر راه وشهرسازی و میراث فرهنگی موظف هستند در کارگروهی نصب تابلوهایی در ابعاد بزرگ با مضمون معرفی و خوش آمدگویی به مسافران و گردشگران را اجرایی کنند.
وی با بیان اینکه بعد از آموزش و پرورش بیشترین اعتبارات در بخش گردشگری در نظر گرفته شده تصریح کرد: انتظار داریم شاهد تحول بخش گردشگری در شهرستان باشیم.
وی احداث موزه بزرگ را از بزرگترین پروژه های گردشگری در شهرستان برشمرد که جانمایی آن بر طبق نظر کارشناسان در حد فاصل بین برج قابوس و شهر تاریخی جرجان در نظر گرفته شده است.
کریمی همچنین توجه به مجموعه ارزشمند شهر تاریخی جرجان و دیوار گرگان را از اولویتهای گردشگری گنبدکاووس برشمرد.
وی افزود: احداث مسیر جدید خالد نبی از شهرستان گنبدکاووس نیز در دست بررسی است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان نیز در این جلسه اظهار کرد: میراث فرهنگی گلستان تابلوهایی را در ورودی استان و در ورودی برخی شهرستان ها و در کنار مراکز و تفرجگاه ها نصب خواهد کرد.
ابراهیم کریمی افزود: جلساتی با همکاران میراث فرهنگی گنبد خواهیم داشت و مکان هایی که تابلو ندارد را شناسایی و برای آن ها برنامه ریزی می کنیم.
وی اعتبارات گردشگری استان را حدود ۵میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات سهم شهرستان گنبدکاووس است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۰

۲۶ دی ۱۳۹۶

کد خبر :

9644

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک