آنه محمد غراوی استاندار گلستان 1 300x239 - برای گزینه‌های استانداری گلستان بهتر است واقع‌گرا باشیم (بخش دوم)گزینه اصلح استانداری گلستان – یاشار نیازی: چند روزیست که گزینه های روی میز انتخاب استاندار گلستان را مطالعه می‌کنیم؛ با مقایسه رزومه و عملکرد هر یک از مدیران هنوز پرونده خدماتی کسی را نیافته ام که حتی نیمی از شاخصه های مهندس آنه محمد غراوی را داشته باشد و امتیازی حتی نزدیک به پنجاه در مقایسه به ۹۹ درصد غراوی کسب کند، آن یک درصد نمره منفی؛ فقط عدم وابستگی حزبی و تورکمن بودن مهندس غراوی است که آن هم با شعار؛ انتخاب مدیران اصلح کشور با شاخصه شایسته سالاری مرتفع می‌شود. پس تاکنون شاخص‌ترین مدیر برای تصدی جایگاه استانداری مهندس آنه محمد غراوی است.

برای یک مدیر خوب چند شاخصه بسیار حائز اهمیت است: قدرت برنامه‌ریزی، سازماندهی خوب، به کارگیری افراد در جای مناسب، رهبری همگرای مدیران در کنار مردم و کنترل عوامل مختلف تحت مدیریت، از مهم‌ترین امتیازات یک استاندار قدرتمند و مدیر هستند.

وقتی پرونده کاری و خدمات مهندس غراوی را مطالعه می‌کنیم؛ همه شاخصه های بالا را در جای جای مدیریت وی مشاهده می‌کنیم؛
تولد در خانواده‌ای معمولی از قشر ضعیف و مردمی، کسب مدارج علمی در شاخص‌ترین دانشگاه کشور، نماینده بخشی از مردم کشور بودن در ۳۰ سالگی، تجارب کاری در وزارت های مختلف، مدیریت حساس‌ترین پروژه‌های عمرانی و صنایع ملی کشور و اکنون در دهه ۶۰ زندگی با کوله باری از تجربه مدیریتی و اجرایی می‌تواند حداقل در پست و جایگاه یکی از وزارتخانه‌های کشور بنشیند… اما باید واقع گرا باشیم!

این مدیر مطرح کشوری از شاخصه‌ی گرانقدر قومیتی برخوردار است که وی را به عنوان تواناترین مسئول اجرایی و مدیریتی کشور برای سکانداری استانداری گلستان مطرح می‌سازد.

آنه محمد غراوی استاندار گلستان 2 300x206 - برای گزینه‌های استانداری گلستان بهتر است واقع‌گرا باشیم (بخش دوم)

با مروری بر پرونده سیاسی مهندس غراوی می توان فهمید وی از اولین افراد فعال دوم خردادی سال ۷۶ در تورکمنصحرا می باشد که تفکر اصلاح طلبی دارند و ایشان یکی از بنیانگذاران این تفکر در گلستان و تورکمنصحرا هستند. اما او خودرا وابسته هیچ حزبی نکرده ولی تفکر اصلاح طلبی در عملکرد سیاسی او مشهود است.
از آن گذشته استاندار نباید وامدار هیچ حزبی باشد تا مدیریت و رهبری وی در دستگاه‌های مختلف با گرایش حزبی متاثر نشود.

حال وقت تصمیم‌گیری است، می‌خواهیم این پست بسیار مهم را به چه کسی بسپاریم تا فردا روز از کرده خود افسوس نخوریم.

بیاییم پرونده همه مدیران مطرح و شاخص به خصوص آنان که در شنیده‌های فضای مجازی زمزمه می‌شوند را روی میز مطالعه بریزیم و همه را در کفه ترازو نهیم و مقایسه کنیم کدام یک سنگین‌تر، شاخص‌تر و شایسته‌تر است تا سکاندار استاندار گلستان شود.

 

عضو انجمن صنفی روزنامه نگاران گلستان

عضو خانه مطبوعات استان گلستان

مدیر مسئول خبرگزاری ترکمن های جهان

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۴۹

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

51872

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک