آسان و فرزندآوری گلستان.jpg ترکمن نیوز 300x198 - برای ترویج ازدواج آسان و فرزندآوری باید مشوق هایی در نظر گرفته شودترکمن نیوز:  استاندار گلستان با بیان اینکه، نرخ رشد جمعیت در ایران روبه کاهش است، اظهار کرد: باید برای ترغیب جوانان به ازدواج و ترویج ازدواج آسان و فرزندآوری، مشوق هایی درنظر گرفته شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع ازدواج و خانواده تصریح کرد: هریک از دستگاه ها به صورت مجزا اقداماتی در راستای تسهیل ازدواج انجام میدهند اما این اقدامات باید احصا و متمرکز شوند.

وی با اشاره به قانون تسهیل ازدواج که در مجلس هفتم تصویب و آیین نامه های آن نیز تدوین و ابلاغ شد، خاطرنشان کرد: عده کمی از مدیران و مردم از این قانون بسیار خوب مطلع هستند و امروز اداره کل ورزش و جوانان مکلف شد که برنامه ریزی های لازم جهت اجرای این قوانین را انجام داده و در سطح گسترده اطلاع رسانی نماید.
دکتر حق شناس نقش آموزش در انتخاب درست هنگام ازدواج و مهارت های همسرداری را بسیار مهم دانست و افزود: آموزش و پرورش و دانشگاه ها مکلف شدند تا طرح های فوق برنامه برای دانش آموزان و دانشجویان با موضوع ازدواج برنامه ریزی نمایند.
استاندار گلستان تأکید کرد: اطلاع رسانی درست و دادن اطلاعات کافی به مخاطبان، در اجرای دقیق قوانین مؤثر است.
لازم به ذکر است، در این جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسات گذشته، طرح “ازدواج موفق و پایدار” با محوریت ضرورت آموزش های پیش از ازدواج توسط مرتضی فرهنگی تشریح شد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۱

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75695

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک