نازقلیچی 287x300 - برای بزرگ بانویی که در یاد مردم زنده استتورکمن نیوز:  در ورودی محوطه فرمانداری ترکمن تصویر آشنای مرجان نازقلیچی مدیر سابق آن شهرستان به چشم می‌خورد و در ذهن بیننده بی‌اختیار حادثه منای سال ۹۴ تداعی می‌گردد. این نوشتار تقدیم به کسی است که با تلاش و کوشش مثال زدنی نامی نیک و جاویدان از خود برجای گذاشت.

شانزدهمین فرماندار شهرستان ترکمن حالا جایی آن سوی مرز در شهر مکه آرمیده در دل سرزمین وحی، جایی که روح خسته و تشنه‌اش مانند دیگر حجاج در منا پر کشید.

آن سفر کرده حالا برای برخی‌ها شده خاطره، اما برای خانواده‌اش داغ و فراقی که هنوز هم اشک به چشم‌هایشان می‌پاشد. شهیده نازقلیچی کسی بود که همیشه خواستار ارج نهادن بیشتر به جایگاه زنان بود و الحق که صادقلو استاندار وقت گلستان به آنچه که او می‌گفت (مدیریت تنها مردانه نیست) صحه گذاشت.

صادقلو با معرفی آن بانو به سمت فرماندار نشان داد که از رعایت کنندگان اصول رسیدن به جامعه توسعه یافته است. موضوع مهمی که مخالفان انتصاب وی را محکم سرجایشان نشاند.

ممانعت برای بکارگرفته نشدن زنان در پست‌های مدیریتی اتفاق تازه‌ای نیست. دلیلش شاید عدم نگاه تعالی به زن که او را تنها یک مادر یا همسر می‌دانند باشد یا در توهم کوچک بینی که گمان می‌دارند اگر پای زنان به جایگاه مدیریت باز شود کار لنگ می‌ماند. بعدها اما کارنامه نخستین فرماندار زن گلستان به آن تصورات غلبه کرد.

شهیده مرجان نازقلیچی حالا ماه‌هاست از هیاهوی دنیا به دور است. جنت الباقی در مکه نشانی آرامگاه اوست. جایی در دوردست با کیلومترها فاصله و تربت نام آشنایی که شهیده مرجان زیر آن آرمیده است. روحش شاد و یادش گرامی

 

270d - برای بزرگ بانویی که در یاد مردم زنده است خلیل رستگار

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۳

۱۰ دی ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک