برآورد خسارت باران و سیلاب در کلاله به ۱۲۶ میلیارد تومان رسیدکلاله-ترکمن نیوز-  فرماندار کلاله در حاشیه بازدید از مجتمع زیارتی- گردشگری خالد نبی( ع) با بیان اینکه برآورد خسارت باران و سیلاب در کلاله به  ۱۲۶ میلیارد تومان رسید گفت: با تلاش مجموعه مدیریت بحران، بخش خصوصی و مردم پس از باران و سیلاب تمامی جاده ها؛ علیرغم خسارت فراوان به ابنیه های فنی بازگشایی موقت شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ علی اصغر بیانی گفت: تلاش های فراوانی از سوی آب و فاضلاب روستایی منجر به وصل آب شرب ۴۱ روستا شد؛ اما به جهت تخریب چشمه و زیرساخت ۶ روستا ؛ به اهالی با تانکر آبرسانی می شود.

 سرپرست فرمانداری و رئیس مدیریت بحران شهرستان کلاله در ادامه با اشاره به براورد اولیه خسارات سیل گفت: بارش ها به مزارع #کشاورزی کلزا،گندم و باغات نیز خسارات فراوانی وارد کرد؛ که برآورد اولیه حاکی از رقمی بالغ بر”۴۶ میلیارد تومان” خسارت می باشد.

بیانی در ادامه افزود: خسارت وارد شده به آب روستایی بالغ بر۴/۷ میلیارد تومان، برق ۱۷ میلیارد تومان، آموزش و پرورش ۸/۱ میلیارد تومان، شهرداری کلاله ۱/۸ میلیارد تومان،راه ۲۰/۷ میلیارد تومان ، بنیاد_مسکن ۱/۲۵ میلیارد تومان ، آب_شهری ۴۰۰ میلیون تومان ، مخابرات و بهداشت و گاز و … حدود پانصد میلیون تومان برآورد شده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۶

۰۷ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50053

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک