امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

بد حجابی نوعی مرض و بی حجابی بیماری اجتماعی استاخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از نماز عبادی جمعه ۲۷ مهرماه، حجاب اسلامی را یکی از شعائر ارزشی و دینی مسلمین برشمرد و گفت: حجاب حجت، منش و کمال ادب زنان مسلمان است و بد حجابی نوعی مرض و بی حجابی بیماری اجتماعی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالکریم جاور در ادامه سخنان هفته قبل در خصوص خطبه های پیامبر اکرم (ص) در حج الوداع خطاب به مسلمین اظهار داشت: رسول الله (ص) حجاب را یکی از احکام مهم و ارزشی عنوان داشته و در حدیثی فرموده اند: زن اگر عطر زده و در جمع نامحرم حاضر شود بوی بهشت به مشامش نخواهد خورد.

وی با بیان اینکه دین اسلام دین پاکی ایمان، عمل و اخلاق است تصریح کرد: به خواهران دینی سفارش می کنم اگر اعتقاد به دین اسلام دارند در حفظ حجاب و پوشش خود از دید نامحرمان بکوشند، چونکه حجاب هم بیانگر میزان ایمان و تقوی شماست و هم مبین جایگاه ارزشی و اجتماعی شما.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه حجاب موجب احترام، حرمت و عظمت برای زنان است تصریح کرد: تقوی دینی تنها به قرآن و یا نماز خواندن خلاصه نمی شود و پاکی و آراستگی باطنی و ظاهری نیز از مهمترین نشانه های ایمان هر شخص است.

حاج آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: به هر میزان ایمان و تقوی زنان و دختران مسلمان ضعیف تر باشد بد حجابی در جامعه پر رنگ تر خواهد بود.

وی گفت: مسئله حجاب از مهمترین مسائل ارزشی و اجتماعی جوامع اسلامی است و دختران و زنان مسلمان ضمن حفظ و دفاع از حقوق شرعی و قانونی خود ، وجود مبارک و امانت الهی خود را به حجاب مسلح کرده و امانتداری را حفظ و ترویج کنند.

خبرنگار: مصطفی صبوحی

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۵۸

۲۷ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

38208

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک