بخشی از آب رود قره‌سو به کانال شمالی شهر بندر ترکمن منتقل می شودبندرترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار شهرستان ترکمن گفت: اقداماتی جهت هدایت سیلاب رودخانه قره سو در دهانه پل نیازآباد و پل قره تپه در نظر گرفته شده تا فشار بر روی این دو پل کاهش یابد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ الیاس هیوه چی در حاشیه بازدید از دهانه پل روستای نیازآباد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: طی مصوبه جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان ترکمن و کردکوی، انفجار مصب رودخانه قره سو برای لایه برداری از رسوبات و سرعت و سهولت چند برابری در ورود آب به دریای خزر توسط گردان تخریب تیپ ۴۵ نیروی زمینی سپاه، در چند مرحله انجام شد که باعث افزایش حجم و سرعت هدایت آب به سمت دریا شد.

وی افزود: از دو روز گذشته شناور دو زیست را نیز برای لایروبی مصب رودخانه به کار گرفته ایم.

هیوه چی خاطرنشان کرد: همچنین با تصمیم شورای مدیریت بحران دو شهرستان ترکمن و کردکوی تصممیم بر اجرای برش جاده و لوله گذاری بعد از پل نیازآباد شد و عملیات لوله گذاری انجام شد.

فرماندار شهرستان ترکمن با اشاره به افزایش ارتفاع آب در رودخانه قره سو، گفت: برای هدایت سیلاب به سمت دریا، آب بندان روستای سیجوال با ظرفیتی بالغ بر یک میلیون مترمکعب با هماهنگی شیلات مورد استفاده قرار گرفته است و بخشی از آب قره سو از طریق کانال انحرافی به سمت شمال شهر و کانال اورکت حاجی و در نهایت انتقال سیلاب به دریا در حال انجام است.

وی گفت: اقداماتی که تعدادی از روستاییان بدون هماهنگی انجام دادند، باعث شد که بخشی از آب قره سو وارد زمین های کشاورزی شود و این آب پس از ۱۰ روز به حوزه روستاهای قره تپه و قره قاشلی رسیده که تلاش داریم این آب را به سمت همین کانال هدایت کنیم.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۲۶

۱۷ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50842

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک