بحران سیل در آغاز امسال، اولین محک مدیران شهرستان در سال 98 بودبندرترکمنتورکمن نیوز فرماندار شهرستان ترکمن گفت: بحران سیل در آغاز امسال، اولین محک مدیران شهرستان در سال ۹۸ بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛الیاس هیوه چی پیش از ظهر امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت، در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور ائمه جمعه و سایر مسئولین شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد؛ اظهار کرد: بحران سیل  تجربه بزرگی بود که همه مردم و مدیران را محک زد و ظرفیت همه افراد در این ایام سنجیده شد.
وی افزود: این سیل اخیر در شهرستان های گنبد، آق قلا، گمیشان و بندر ترکمن دقیقا میدان جنگ هشت سال دفاع مقدس را تداعی کرد و دقیقا به مثابه جمیدان جنگ بود.
فرماندار با اشاره حجم بسیار زیاد آب روان از شرق استان در جریان بود و بایستی به دریا هدایت می شد، گفت: بایستی در مسیر آب اقداماتی انجام می گرفت تا حرکت آب به دریا تسهیل شود و در این راستا اقدامات و لایروبی هایی که در سال ۹۷ در حوزه شهرستان انجام شده بود کمک زیادی در مهار سیلاب داشت و در حوزه چپاقلی نگرانی وجود نداشت.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته؛ افزود: تمام توجهات ما از روستای اسلام تپه تا قره سو بود طوری که یکبار با حضور بخشداران و بار دوم با حضور دادستان و رئیس دادگستری بازدید هوایی  از مصب رودخانه قره سو تا روستای یامپی انجام دادیم تا با برآورد حجم آب روان به سمت شهرستان، برنامه ریزی و اقدامات و ادوات لازم را تهیه و عملیاتی کنیم.
فرماندار در ادامه به اقدامات افزود: ما امروز ادعا می کنیم و افتخار می کنیم که سیل را مدیریت کردیم و شهر و روستاهای ما بجز آقسین تپه که به دلیل اختلاف دو روستا دچار آبگرفتگی شد و اهالی را در محل های اسکان موقت اسکان دادیم، زیر آب نرفت چرا که از اسلام تپه تا قره سو دایگ ها زده شد و دیواره های رودخانه قره سو مستحکم شد و این امر را مدیون تلاش شبانه روزی اعضای مدیریت بحران، مدیران دستگاه ها، ائمه جمعه و جماعات، بخشداران، دهیاران، شوراها و مردم همیشه در صحنه شهرستان هستیم.
وی تاکید کرد: مدیریت بحران در شهرستان ما و امنیت حاصل از آن، نشان داد مدیریت صحیحی انجام شده و امروز مردم ما آسوده خاطر هستند هرچند خسارات بخش کشاورزی و برخی غیرقابل اجتناب بود.
هیوه چی افزود: در حال حاضر در بحث خسارت های سیل، از طریق بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی اقدامات لازم در راستای برآورد خسارات منازل مسکونی و اراضی کشاورزی در حال انجام است. در حوزه بنیاد مسکن ۷۹۶ مسکن در شهرستان دچار آسیب شدند ۲۱۶ واحد مسکونی بایستی احداث و ۵۸۰ واحد تعمیر شود. وی گفت: در حوزه جهاد کشاورزی قریب به ۶ هزار زمین کشاورزی که دچار خسارت صد درصدی شدند ۵۵۰ هکتار پرونده سازی و مورد تایید استان قرار گرفت و در سامانه سجاد ثبت شده و پیگیر هستیم  تا برآورد خسارات سریعتر انجام و کشاورزان ما از تسهیلات و کمک های بلاعوض در این خصوص استفاده کنند.
رئیس شورای اداری شهرستان در ادامه با اشاره به اینکه امسال ۱۸ استان کشور دچار سیل شدند و در نتیجه ۳۵ هزار میلیارد تومان خسارت به کشور وارد شد؛ تصریح کرد: این مبلغ از میزان اعتبارات عمرانی سال ۹۷ بیشتر بود  و بنابراین با توجه به این که سال ۹۸ از لحاظ اعتباری سال سختی است و رفتار انقباضی باید در بودجه اعمال شود بر مدیران شهرستان تاکید کرد حتما اعتبارات خود را پیگیری و در تخصیص آن، نظارت دقیق داشته باشند تا ان شاا.. اقدامات در راستای رضایتمندی مردم صورت گیرد.

فرماندار هم چنین با اشاره به مسائل بین المللی و تحریم ها و فشار های اقتصادی از سوی امریکا، تاکید کرد: مردم ما به لحاظ فشار اقتصادی و تحریم ها در مضیقه هستند بنابراین بایستی در راستای رضایتمندی مردم تلاش بیشتری انجام دهیم از این رو مدیران میز خدمت را بین مردم ببرند و در کمترین زمان ممکن کار ارباب رجوع را انجام دهند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۵۲

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53808

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک