300x185 - با پول پراید چه ماشین‌های خارجی می‌توان خرید؟ترکمن نیوز: این روزها قیمت پراید در بازار آزاد به ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است. اما آیا می‌دانستید با چنین مبلغی در بازار بین‌المللی می‌توان خودروهایی نظیر پورشه و بنز را خرید!

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  اگر طی هفته‌های اخیر اخبار مربوط به خودروهای داخلی را دنبال کرده باشید، قطعا از افزایش ناگهانی قیمت‌های آن‌ها تعجب کرده‌اید. از سال گذشته تاکنون، قیمت این خودروها چیزی حدود ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده و باعث شده است تا خرید ساده‌ترین ماشین حال حاضر کشور، یعنی پراید، برای قشر متوسط و کم‌درآمد جامعه به امری دشوار و تا حدودی امکان ناپذیر شود. با تمام این تفاسیر، آیا تا به حال به قیمت تمام شده‌ی دلاری پراید برای خریدار ایرانی فکر کرده‌اید؟

مدل‌های مختلف خودرو پراید با دلار ۲۵ تومانی، در حال حاضر با قیمتی معادل ۹ تا ۱۲ هزار دلار در بازار داخلی معامله می‌شوند. رقمی که در بازار بین‌المللی و آزاد، بین ۴ تا ۵ هزار دلار است! این یعنی یک شهروند عراقی، می‌تواند خودرو پراید را تنها با ۴ هزار دلار خریداری کند درحالی که شهروند ایرانی باید بهای بیشتری را برای خودرو به اصطلاح ملی بپردازد.

البته این تمام ماجرا نیست، چراکه هدف ما از تبدیل قیمت این ماشین به دلار، مقایسه پراید با خودروهای هم‌قیمت آن در خارج از کشور بوده است و در این ویدیو قصد داریم که ببینیم با ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌توان چه ماشین‌هایی را در سایر کشورهای جهان خریداری کرد.

امیرحسین ناصری- گجت نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۴۵

۳۱ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82965

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک