لیاقی معاون مرزبانی گلستان:

marzbani 13m 300x200 - با همکاری مرزنشینان امن ترین مرزهای کشور را داریماخبار گلستان-ایتنانیوز-  معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی گلستان با تاکید بر اینکه مرز استان از امن ترین مرزهای کشور است، گفت که امنیت مرزها با همکاری مرزنشینان که به واقع مرزیاران هستند، تامین می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل ایرنا، سرگرد حسین لیاقی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما با گرامیداشت هفته مرزبانی (۱۴تا ۲۰ مهر) اظهارداشت: برنامه های این هفته در راستای استیفای حقوق مرزنشینان، بیان مشکلات و محرومیت مناطق مرزی و توجه دادن بیشترمسئولان برای رفع این محرومیت ها برگزار می شود.
وی شعارهفته مرزبانی که همزمان با هفته ناجا برگزار می شود را ‘مرزبانی برای امنیت و امنیت برای همه’ بیان کرد و افزود: ویزیت رایگان بیماران با حضور تیم های تخصصی پزشکی و درمانی از جمله طرح های مردم یاری در مناطق محروم و مرزی است که همزمان با هفته مرزبانی اجرا می شود.
سرگرد لیاقی ادامه داد: فرماندهی مرزبانی استان گلستان در اجرای طرح های مردم یاری در مناطق مرزی استان طرح ویزیت و توزیع اقلام دارویی رایگان را میان بیماران با حضور پزشکان و اکیپ های درمانی و با همکاری بهداری ناجا و علوم پزشکی گلستان با اعزام گروه های سیار در این هفته اجرا می کند.
معاون اجتماعی مرزبانی گلستان به نشست با سران طوایف، ریش سفیدان و منتفذین محلی در مناطق مرزی نیز اشاره کرد و گفت: این نشست ها در راستای قدردانی از تلاش مرزیاران برای همکاری در تامین امنیت مرزها و نیز شنیدن مسائل و مشکلات آنان و همکاری در جهت محرومیت زدایی از مناطق مرزی برگزار می شود.
وی در ادامه روزهای هفته مرزبانی را با عنوان های ‘مرزبان ، حاکمیت ارزش های اسلامی، ولایت مداری، جامعه ایمانی؛ مرزبان ، اقتدار، کارآمدی، حرفه ای گرایی؛ مرزبان، هوشمندی، پاسخگویی، مردم داری؛ مرزبان، آموزش همگانی ،مشارکت عمومی، پیشگیری اجتماعی؛ مرزبان، قانون گرایی، انضباط اجتماعی، امنیت پایدار؛ مرزبان، دانش بنیانی، پژوهش محوری ، توانمندی و مرزبان، حماسه حسینی (ع)، فضایل اخلاقی، ایثارگری و شهادت’ بیان کرد.
وی؛ برنامه های شاخص این هفته را حضور در نماز جمعه و سخنرانی فرماندهان مرزبانی، افتتاح مساجد و نمازخانه یگان های مرزی، عیادت از بیماران بستری در بیمارستان های مناطق مرزی، افتتاح طرح های عمرانی در مناطق مرزی، برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح گلستان و تشکیل شورای اداری با حضور کارکنان و مسئولان هنگ مرزی اترک و پایگاه دریابانی استان اعلام نمود.
به گفته سرگرد لیاقی؛ برنامه ریزی برای ارائه خدمات مضاعف به مرزنشینان ،حضور کارشناسان و مربیان آموزش همگانی در مدارس مناطق مرزی، توزیع بروشورهای هشدار مرزی وآگاه سازی با موضوع آسیب های اجتماعی در مناطق مرزی، اجرای مسابقه کتابخوانی، غبارروبی وعطرافشانی مزار شهدا از دیگر برنامه های این هفته است.
وی در خصوص اقدامات مرزبانی برای رفع محرومیت از مناطق مرزی به طرح های عمرانی درحوزه جاده سازی، نوسازی مدارس، ایجاد کارگاه های اشتغالزایی، تلاش برای احیای بازارچه مرزی اینچه برون در جهت توسعه تعامل با کشور همسایه و رفع محرومیت از مناطق مرزی اشاره کرد.
معاون اجتماعی مرزبانی گلستان از بهره برداری یک دهنه پل درمنطقه مرزی چات گنبدکاووس به مناسبت هفته ناجا و مرزبانی نیز اشاره کرد.
استان گلستان واقع در شمال ایران ۳۴۸ کیلومتر مرز خشکی و ۹۵ کیلومتر مرزی آبی با کشور ترکمنستان دارد.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۱

۱۳ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

4175

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک