محیط زیست 300x200 - با حفظ محیط زیست از امکانات بومگردی استفاده شودبندر ترکمنتورکمن نیوز فرماندار شهرستان ترکمن به همراه رئیس محیط زیست و مدیر مرکز ماهیان خاویاری شهرستان، از ظرفیت ها و امکانات جزیره آشوراده بازدید میدانی کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   فرماندار ترکمن در حاشیه این بازدید اظهار کرد: ضمن بازدید از ظرفیت ها و امگانات جزیره، طرح هایی که در آینده با این امکانات می توان در جزیره اجرایی شود مورد بررسی قرار گرفت.

الیاس هیوه چی افزود: در حال حاضر مرکز ماهیان خاویاری و حفاظت دریا در جزیره درحال فعالیت هستند و ظرفیت هایی از جمله اردوگاه دانش آموزی به جهت اینکه مورد رسیدگی قرار نگرفته بلااستفاده مانده است.
وی هدف از این بازدید را ترمیم و نوسازی و بهسازی این امکانات دانست تا از این طریق بتوان گردشگران را جذب کرد.
هیوه چی تصریح کرد: قبل از سال ۷۲ حدود ۸۰ خانوار در این جزیره سکونت داشته اند که به دلیل پیشروی آب، به شهر بندرترکمن نقل مکان کرده اند اما در شرایط فعلی با پسروی آب و وجود امکانات، نیاز است حوزه زیست محیطی و گردشگری تعریف شود تا هم محیط زیست حفظ شود هم از امکانات بومگردی استفاده شود.
رئیس محیط زیست نیز در حاشیه این بازدید اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های شهرستان از جمله جزیره آشوراده و خلیج گرگان، برنامه هایی در دستور کار است که از تمام دستگاه ها و تشکل های زیست محیطی و افراد علاقمند و فعال در زمینه تحقیقات در حوزه زیست محیطی استفاده شود و با توجه به ویژگی های جزیره و فصل مهاجرت پرندگان که در پیش رو است نهایت استفاده برای گردشگران و پرنده شناسان داخلی و خارجی انجام شود و بصورت بهینه از این ظرفیت بهره برداری شود.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۱

۱۸ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

61275

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک