قرجه طیار:

قرجه طیار,فیلترینگ تلگراماجتماعی-ترکمن نیوز-  فیلترینگ تلگرام پرمخاطب ترین و تاثیرگذارترین رسانه مجازی حال و حاضر ایران بحث داغ محافل عمومی و رسانه های جمعی تبدیل شده است. ۵ روز از فیلتر شدن تلگرام می گذرد ولی هنوز عده کثیری به آن وفادار مانده و به پیام رسان های دیگر کوچ نکرده اند. چالش فیلترینگ تلگرام همان رسانه ای است که مردم فهیم ایران به دلایل مختلف دلبسته اش هستند و آن را نسبت به دیگر رسانه ها ترجیح داده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  با توجه به اظهار نظرهای مختلف سیاسیون و صاحبنظران به نظر می رسد که در این جنجال رسانه ای اغلب شخصیت های سیاسی از مجلس تا دولت مخالف فیلترینگ بوده و عده قلیلی از صاحبان قدرت موافق آن می باشند. نماینده مردم گنبد در مجلس دهم در پاسخ به سئوال اولکامیز در این باره گفت:

وقتی برای استفاده از پیام رسان های داخلی بستر آماده و مهیا نبوده و امکانات آن نیز برای مردم قابل قبول نیست در این شرایط با بحث فیلترینگ مخالفم.

اما اگر تلگرام خوب مدیریت می شد و به مسائل جزئی ، خصوصی و خانوادگی افراد و شخصیت ها ورود نمی کرد خیلی بهتر بود.

طیار تاکید کرد : به نظر من در جامعه باید فرهنگ استفاده از شبکه های پیام رسان و ارتباطی رشد و ارتقا یابد و مسائل عمومی و کلان کشور روشنگری و اطلاع رسانی شود.

قرجه طیار افزود: فیلتر شدن تلگرام را به صلاح نمی دانم. این موضوع برای نظام هم خوب نیست. اگر در مجلس بحث فیلترینگ مطرح شود رای نمی آورد.

وی اظهار کرد: پیام رسان های داخلی در صورتی خوب است که کیفیت بالایی داشته باشند و به انتظارات کاربران پاسخ دهند درحالیکه متاسفانه اینگونه نیست.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۵

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک