با اقدامات تهدید کننده سلامت عمومی مردم بشدت برخورد می شودگنبدکاووس-ترکمن نیوز:  معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس تاکید کرد که بااقدامات تهدید کننده سلامت عمومی مردم درشهرستان بشدت برخورد می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مهندس عبدالقدیر کریمی در نخستین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی گنبدکاووس، فروش طیور زنده در بازار هفتگی،استعمال قلیان ،مواد مخدر و دخانیات در اماکن عمومی و تخلیه فاضلاب های خانگی در حاشیه جاده ها را از مصادیق تهدید کننده سلامت عمومی مردم این شهرستان برشمرد.
کریمی با قدردانی از تلاش های دستگاه های مختلف خدمات رسان گنبدکاووس بالاخص مجموعه شبکه بهداشت و درمان درجریان مدیریت بحران آبگرفتگی و سیل روزهای پایانی سال ۹۷ در این شهرستان، افزود: با تلاش پرسنل این مجموعه خوشبختانه هیچ نوع بیماری و مشکل بهداشتی در شهرستان مشاهده نشد.
وی تصریح کرد: به دلیل بارش شدید باران در روزهای پایانی سال گذشته و آبگرفتگی و جاری شدن سیل در برخی نقاط شهری و روستایی گنبدکاووس، ادارات دولتی و برخی نهادهای مردمی بسیار خوب عمل کردند که از همه آنها قدردانی می شود.
دکتر فرهاد بدیعی با ارائه گزارشی از فعالیت ها و خدمات درمانی و بهداشتی اراده شده به آسیب دیدگان از سیل گفت: درجریان بارش های شدید روزهای پایانی سال ۹۷، برخی مناطق شهری و ۱۲ روستای گنبدکاووس بامجموع جمعیت ۸۷ هزارو ۳۴۲ نفر معادل ۲۰ هزار و ۷۹۵ خانوار درگیر سیل و آبگرفتگی شدند.
وی افزود: تیم های مختلف بهداشت محیط و درمان و مراکز درمانی گنبدکاووس با همکاری برخی نهادهای دیگر مثل جمعیت هلال احمر و سپاه و بسیج پزشکی به آسیب دیدگان خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارائه کردند.
وی بابیان اینکه ارائه خدمات همچنان در برخی مناطق ادامه دارد، تصریح کرد: سمپاشی و آهک پاشی نقاط شهری و روستایی درگیر آبگرفتگی و سیل و نیز معدوم کردن ۱۰ تن مواد غذایی فاسد شده از دیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان با همکاری دهیاران و شهرداری گنبدکاووس می باشد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس همچنین گزارشی از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در این شهرستان ارائه داد و گفت: در مدت اجرای این طرح که از اول اسفند ۹۷ آغاز و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشت، ۳۸۳۵ بازدید از مراکز حساس و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۹

۲۵ فروردین ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک