با آغاز سال تحصیلی زنگ مقاومت و پیروزی در مدارس گلستان نواخته شد+ تصاویراخبار آموزش و پرورش- ترکمن نیوز- زنگ بازگشایی مدارس و حماسه مقاومت و پیروزی امروز همزمان با اول مهر ماه و دومین روز دفاع مقدس به صورت متمرکز با حضور مسئولان استانی نواخته شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سیدمناف هاشمی در آیین آغاز سال تحصیلی در دبستان ابتدایی استثنایی گلسار گرگان اظهار داشت: وظیفه آموزش و پرورش فقط تعلیم و علم آموزی نیست و باید آموزش های لازم برای تقویت بنیان فکری و اندیشه ای دانش آموزان در مسیر ورود به اجتماع به آنان ارائه شود.

وی بیان کرد: کشورهای پیشرفته توجه فراوانی به ارائه آموزش های مرتبط با جامعه پذیری و نحوه ورود دانش آموزان به اجتماع داشته و معتقدند سرمایه انسانی مهمترین جایگاه را در مسیر توسعه و پیشرفت جامعه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: از امروز مدارس استان میزبان ۳۴۵ هزار و ۵۰۰ دانش آموز خواهد بود که ۱۴٫۱۳ درصد آنان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

احسان گوهری‌ راد افزود: ۱۲ هزار کلاس درس در دو هزار و ۵۸۰ آموزشگاه برای دانش‌آموزان مهیا شده و حدود ۲۰ هزار نفر تربیت و تعلیم دانش‌آموزان را برعهده دارند.

وی ادامه داد: از این تعداد دو هزار و ۱۵۶ مدرسه دولتی و ۳۸۴ مدرسه غیردولتی است و در ۸۴۷ مدرسه مشکل مختلط بودن دانش‌آموزان را داریم‌.

گوهری راد تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی در استان گلستان ۴.۹۲ مترمربع بوده اما این میزان در کشور ۵.۱۸ مترمربع است و ما تا میانگین کشوری همچنان فاصله داریم.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۳۵

۰۱ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

35862

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک