بانک مرکزی ترکمنستان نرخ دلار در سال ۲۰۱۹ را هم ۳.۵ منات اعلام کرد ترکمنستان-ترکمن نیوز-  به رغم بحران ارزی که سال ۲۰۱۸ موجب بالا رفتن نرخ آزاد دلار تا ۱۰ برابر نرخ رسمی دولتی شد، باز هم دولت ترکمنستان همان نرخ ۳.۵ منات به ازای هر دلار را برای سال ۲۰۱۹ اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   به نقل از آکی‌پرس، وب‌سایت بانک مرکزی ترکمنستان روز گذشته لیست نرخ تبدیل ارزهای خارجی بر اساس منات را اعلام کرد. بر اساس نرخ‌های اعلام شده در مبادلات بین‌ بانکی، نرخ منات باز هم در همان ۳٫۵ منات اعلام کرده است.

لازم به ذکر است این نرخ از ۱ ژانویه سال ۲۰۱۵ ثابت نگه داشته شده است. پیش از آن نیز از سال ۲۰۰۹ نرخ هر یک دلار معادل ۲٫۸۵ منات بود.

این نرخ‌گذاری در حالی است که طی ماه‌های گذشته ترکمنستان با یک بحران ارزی و مالی مواجه بوده است. در بازه‌هایی از سال ۲۰۱۸ هر دلار در بازارهای غیررسمی ترکمنستان تا ۱۰ برابر بالاتر از نرخ رسمی و دولتی اعلام شده به فروش می‌رسید. این موضوع در کنار سیاست‌های انقباضی ارزی دولت ترکمنستان که موجب محدودیت‌های شدید خروج ارز از کشور می‌شد، باعث ایجاد مشکلاتی در واردات کالا و مایتحتاج ضروری مردم شده است.

 

با این حال علی رغم آن که انتظار می‌رفت نرخ رسمی دلار در سال ۲۰۱۹ به نرخ آزاد آن نزدیک‌تر شود، اما باز هم دولت ترکمنستان تصمیم بر ادامه سیاست‌های پیشین گرفته است.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:tasnimnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۰۳

۱۳ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

43104

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک