برای اولین بار در استان گلستان

اخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- به همت خیر گنبدی در جهت کمک و توانبخشی بیماران نیازمند بانک امانات و تجهیزات پزشکی در جمعیت هلال احمر گنبدکاووس به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران,  صبح امروز با حضور دکتر محمد علی هروی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان، طی مراسمی در سالن اجتماعات هلال احمر گنبدکاووس بانک امانات و تجهیزات پزشکی با ظرفیت ارسال به ۵ استان و ۶ نقطه جمعیتی برای کمک و توانبخشی بیماران نیازمند راه اندازی شد.

از جمله تجهیزات پزشکی این بانک ویلچر، عصا، تشک مواج، واکر، تخت بیمار، ساکشن مخصوص، همچنین کپسول اکسیژن، تجهیزات فتوتراپی نوزادان میباشد که جهت ارسال به استان های هدف در نظر گرفته شده است.

به گفته رییس جمعیت هلال احمر گنبد کاووس؛ بانک امانات و تجهیزات پزشکی ویژه بیماران نیازمند فاقد امکانات است که به صورت رایگان در اختیارشان قرار داده می شود.

در این مراسم؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس، امام جمعه گنبد کاووس، و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در جمع داوطلبین جمعیت هلال احمر حضور داشتند.

عبدالقدیر کریمی در مراسم راه اندازی مرکز تجهیزات و امانات هلال احمر از بانی این امر خیر محمد شهرکی طی سخنانی تقدیر و تشکر کرد و در ادامه از خیرین شهرستان که در کنار مسئولان در جهت کمک به بیماران نیازمند و خانواده های مستضعف همیشه در امور خیریه پیش قدم بوده اند تقدیر و تشکر کرد.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز؛ شهرستان گنبد کاووس با جمعیتی بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر در شرق گلستان به لحاظ وسعت بزرگترین شهرستان محسوب می شود و افراد نیکوکار و خیرین خوبی در زمینه سلامت و مدرسه سازی دارا است؛ از جمله: آنا محمد آقپور قابوس از خیرین با سابقه و سرشناس کشوری که با اهدای زمین های آرامگاه مسلمین، عیدگاه شمال شهر و بیمارستان آقپور (پیامبراعظم ص) و احداث چند مدرسه و مرکز بهداشت از سرشناس ترین خیرین منطقه محسوب می شود، همچنین دکتر فرید عابدی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز، مهندس خلیل فرشباف مدیر موسسه خیریه سبزگامان بسکی، پیغمبر قلی سعادت نژاد و تنی چند از خیرین به نام دیگر که در امر مدرسه سازی، سلامت و درمان همچنین یاری رساندن به مستمندان در شهرستان گنبد کاووس و شرق گلستان از یکدیگر همواره پیشی میگیرند.

خبرنگار: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۱

۲۰ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35282

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک