معاون استاندار گلستان:

گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس با تاکید برضرورت اجتماعی کردن مبارزه با موادمخدر و نیز کاهش آسیب های اجتماعی، خاطرنشان کرد: بانوان از تاثیرگذارترین اقشار در این حوزه هستند.

mobareze 29a 300x191 - بانوان تاثیرگذارترین قشر در اجتماعی کردن مبارزه با موادمخدر هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران، به نقل ایرنا، عبدالقدیر کریمی روز دوشنبه در هشتمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس گفت: برای اجتماعی کردن مقوله مبارزه با مواد مخدر و نیز کاهش آسیب های ناشی از آن باید از همه ظرفیت های ادارات و نهادها و تشکل های مردم نهاد استفاده کرد.
وی، حوزه بانوان، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، ارشاد اسلامی، بهزیستی، انتظامی، کمیته امداد، شهرداری و علما و روحانیون را از ادارات و نهادها و اقشار تاثیرگذار در امر مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب های اجتماعی دانست و افزود: برای موفقیت در این حوزه، باید نقشه راه و یک برنامه علمی – فرهنگی متناسب با شرایط منطقه و اقوام ساکن در آن داشت.
کریمی با تاکید برضرورت تبدیل بحث اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر به یک باور عمومی، اضافه کرد: هر گونه غفلت درحوزه مبارزه با مواد مخدر و نیز اجرای برنامه های پیشگیرانه در کاهش آسیب های اجتماعی، جبران ناپذیر است.
وی، ساماندهی متکدیان، سالم سازی فضای عمومی پارک ها و بوستان های محلی، دیوار کشی زمین های خالی درون شهر، توسعه ورزش همگانی، توجه به کارتن خواب ها و نظارت بر عطاری ها را از دیگر نیازهای این شهرستان در امر مبارزه با موادمخدر و کاهش آسیب ها برشمرد و بر اجرایی کردن آن توسط ادارات و نهادهای عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس تاکید کرد.
فرمانده انتظامی گنبدکاووس نیز دراین جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های انتظامی در یک ماه گذشته بویژه کشف افزون بر ۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری ۱۵۰ معتاد و خرده فروش مواد مخدر، گفت: زمین های خالی داخل شهر و نیز ساختمان های نیمه تمام به مکانی برای تجمع معتادان و خرده فروشان موادم مخدر تبدیل شده است.
سرهنگ محمود علی فر با بیان اینکه نیروی انتظامی با همه امکانات، این مکان ها را زیر نظر دارد و اقدامات لازم را نیز انجام می دهد، افزود: در یکی از این اقدامات که در یک ساختمان نیمه تمام انجام شد، یک مامور انتظامی با سقوط از طبقه اول این ساختمان دچار مصدومیت شد.
وی اضافه کرد: پلیس مبارزه با موادمخدر انتظامی گنبدکاووس از ابتدای امسال تاکنون مقدار ۱۳۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط کرده که ۴۸ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است و دراین خصوص ۱۱۶۴ معتاد و خرده فروش را نیز دستگیر کرده که در این بخش نیز رشد ۲۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشته ایم.
دراین جلسه، برخی ادارات و نهادهای عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس نیز به ارائه گزارشی از فعالیت های خود پرداختند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۴

۲۹ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

6539

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک