بالغ بر 65 میلیارد تومان جهت اجرای پروژه های عمرانی به شهرستان گرگان اختصاص یافتاخبار استانی- ترکمن نیوز- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان در جلسه توزیع اعتبارات سال ۹۷ در شهرستان گرگان گفت: سهم اعتبارات شهرستان گرگان ۶۵میلیارد و ۷۵۵میلیون تومان میباشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، غراوی اظهار کرد: با توجه به شاخص های دیده شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با توجه به میزان جمعیت شهری و روستایی و پهنه و وسعت شهرستان، این اعتبارات تخصیص می یابد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با اشاره به ۲۳شاخص توسعه در شهرستان ها بیان داشت: با بررسی و تخصیص اعتبارات مطابق با این شاخص ها که عقب هستیم و یا شاخص هایی که در حد کشوری بالاتر هستیم و یا برابر هستیم را احصا نماییم و تلاش داریم منابع به گونه ای اختصاص یابد که در عقب ماندگی جبران نماییم و توسعه شهرستان ها را شاهد باشیم.

وی افزود: تلاش داریم اعتبارات امسال به گونه ای توزیع گردد که پروژه هایی که بیش از ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند شناسایی شده ودر دهه مبارک فجر و یا در هفته دولت جاری به بهره برداری برسند و مردم بتوانند از این پروژه ها زودتراستفاده نمایند و بهره مندی آنها را تسریع نماییم .

غرواوی خاطر نشان کرد: در سال جاری احداث هرگونه پروژه جدید ،ساختمان ادارای هم گسترش و هم ساخت آن ممنوع می باشد.

وی یادآور شد : قانون تبصره ۱۹بودجه امسال و همچنین ماده ۲۷قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که مکلف کرده دستگاه های اجرایی را پروژه های نیمه تمام بخصوص در بخش های سالن های فرهنگی و هنری ارسال اسلامی،سالن های ورزشی اداره ورزش وجوانان ،مهمانسراها ،ساختمان های مسکونی ،ساختمان های اقامتی ،پذیرایی و سایر پروژه هایی که قابلیت انتقاعی و تبدیل به گردشگری دارد و یا فعالیت های نظیر را قانون گذار مکلف نموده با همین شرایطی که هست به بخش خصوصی واگذار نماییم و فرمانداران نیز به عنوان رؤسای کمیته برنامه ریزی شهرستان گزارش سه ماهه اقدامات دستگاه های اجرایی استان در خصوص واگذاری پروژه ها را به بخش خصوصی اطلاع دهند .

سرپرست فرمانداری شهرستان گرگان پیش از سخنان “غراوی” با اشاره به اینکه شهرستان گرگان به عنوان مرکز استان باید در همه زمینه ها دیده شود گفت: امیدواریم با تخصیص این اعتبارات شاهد رشد شهرستان گرگان باشیم و بطوری باشد که درسنوات آینده مردم از خدمات ما بهره برده و عملکرد ما برای مردم مشهود و ملموس باشد .

“ابوالقاسم صفوی” با اشاره به مرکزیت شهرستان به عنوان مرکز استان گفت: خوشبختانه با عنایات ویژه استاندار گلستان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در حوزه سرمایه گذاری به شهرستان گرگان دارند و جایگاه بالاتری که نسبت به سایر شهرستان ها دارد،می بایست هم در منابع و هم در حوزه فعالیت های جدی که استانداری و فرمانداری دارد دیگر به گونه ای باشد که گرگان در معرض توسعه قرار گیرد و گرگان میزانی باشد برای سایر شهرها که بتوانند این شهرستان را محل مآخذ ومرجع خود قرار دهند.

سرپرست فرمانداری شهرستان گرگان در این جلسه از “غراوی”معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خواست با توجه به جمعیت یک چهارمی شهرستان در استان، جدا از منابعی که در اختیار شهرستان برنامه ریزی شده ،از محل ده درصد دراختیار استاندار محترم ۸۰درصد آن را به شهرستان گرگان اختصاص دهند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۹

۲۷ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

33054

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک