بازگشایی مساجد کره جنوبی در پی کاهش شیوع کرونا ترکمن نیوز:  در پی بهبود اوضاع شیوع کرونا در کره جنوبی، چهار مسجد این کشور روز گذشته، ۱۷ اردیبهشت، بازگشایی شدند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از عرب نیوز، پس از کاهش شیوع کرونا در کره جنوبی، چهار مسجد در نقاط مختلف این کشور از روز چهارشنبه بازگشایی شد.

رحمان لی جوهوا، عضو فدراسیون مسلمانان کره، در این باره گفت: هنوز نگران شیوع کرونا هستیم. بنابراین در ده روز آینده نمازگزاران فقط اجازه دارند که در حیاط مسجد نماز بخوانند.

این فدراسیون نماز جمعه را در مراکز مذهبی خود در سراسر کشور ممنوع کرده تا از شیوع کرونا در میان ۱۵۰ هزار مسلمان این کشور، که سه‌دهم درصد از جمعیت ۵۲ میلیونی کره جنوبی را تشکیل می‌دهد، جلوگیری کند. با این حال این فدراسیون دوشنبه اعلام کرد که مساجد با انجام اقدامات احتیاطی ضد کرونایی و عمل به توصیه های بهداشتی برای نماز جمعه و نماز تراویح بازگشایی می‌شوند.

بنا به اعلام این فدراسیون همه مسلمانانی که به مسجد مرکزی سئول و دیگر مساجد در سراسر کشور می‌روند باید اقدامات لازم برای پیشگیری مانند استفاده از ضد‌عفونی‌کننده دست، داشتن ماسک صورت و ثبت نام خود در فهرست مخصوص را رعایت کنند. همچنین نمازگزاران باید حداقل یک متر از یکدیگر فاصله داشته باشند.

لی می‌گوید: اگر همه چیز خوب پیش برود، می‌توانیم عید فطر را در مساجد جشن بگیریم.

روز گذشته کره جنوبی برای سومین روز متوالی اعلام کرد که هیچ مورد جدیدی از ابتلا به کرونا در این کشور مشاهده نشده است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۰

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74734

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک