ساحلی 300x185 - بازگشایی بازارچه ساحلی بندرترکمن به صورت محدودترکمن نیوز: بازارچه ساحلی بندرترکمن که به سبب شیوع کرونا و بر اساس پروتکل‌های مصوب فاصله گذاری هوشمند اجتماعی تعطیل شده بود، با رعایت برخی محدودیت های بهداشتی و صنفی بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  فرماندار بندرترکمن در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در پی گلایه برخی غرفه داران از تعطیلی بازارچه‌های ساحلی بندرترکمن مکاتباتی با ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در مرکز استان (گلستانگرگان) انجام شد که با مساعدت مدیران مربوطه و اعمال پیش شرط‌های بهداشتی با هدف کاهش ریسک شیوع کرونا اجازه فعالیت محدود به فعالان بازارچه ساحلی صادر شد.

الیاس هیوه چی افزود: اجرای کامل پروتکل های بهداشتی، ممانعت از ورود خودروهای غیربومی، رعایت روزهای زوج و فرد توسط مغازه داران جهت باز بودن واحد صنفی، ممنوعیت پهن کردن بساط در محوطه‌های دیگر، توجه ویژه به نظافت سرویس بهداشتی، ضدعفونی کردن مغازه ها سه نوبت در طول روز از جمله مواردی است که باید مد نظر فعالان بازار ساحلی باشد.

وی تاکید کرد تا اطلاع بعدی روزهای کاری این بازارچه‌ها از شنبه تا چهارشنبه به مدت هشت ساعت از ۱۱ صبح تا ۱۹ غروب تعیین شده است و مسوولیت رعایت نکردن موارد مذکور با هیات امنای بازارچه و شخص مغازه دار خواهد بود.

فرماندار شهرستان ترکمن تصریح کرد: دوشنبه بازار هفتگی و میدان فروش دام بندرترکمن همچنان تعطیل است.

طی روزهای گذشته تعدادی از غرفه داران ساحلی بندرترکمن با تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان خواستار بازگشایی بازارچه شده بودند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۷

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73842

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک