ترکمن 300x186 - بازگشایی بازارهای شهرستان ترکمن با عقد تفاهم نامه رعایت پروتکل های بهداشتیترکمن نیوز:  جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان بندرترکمن با حضور فرماندار و سایر اعضا در محل سالن اجتماعات این فرمانداری تشکیل شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ الیاس هیوه چی فرماندار ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، در خصوص وضعیت کرونا شهرستان بر تداوم اقدامات و راهبردهای صورت گرفته و پیش رو تاکید کرد و از مسئولین ادارات شهرستان خواست کماکان همت لازم را در راه مقابله با ویروس کرونا داشته باشند.
در ادامه دکتر بی دری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان در خصوص آخرین وضعیت بستری و ترخیصی و سایر موارد کرونا توضیحات مفصلی را بیان داشت.
پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات ذیل اتخاذ شد:
۱- مقرر گردید بازار اسکله بندرترکمن –پاساژ ستاره بندرترکمن و بازار پارچه روستای پنج پیکر با عقد تفاهم نامه رعایت پروتکل های بهداشتی با معاونت امور سیاسی و امنیتی فرمانداری در روزهای پنج شنبه و جمعه باز گردد. بازار هفتگی دوشنبه بازار و بازار دام بندرترکمن کماکان تعطیل می باشد.
۲-مقرر گردید مدارس شهرستان طبق دستورالعمل و پروتکل های کشوری از روز شنبه مورخ ۲۷/۲/۹۹ آغاز به کار می کند و این بازگشایی مدارس صرفا برای رفع اشکالات درسی دانش آموزان خواهد بود و حضور دانش آموزان الزامی نمی باشد. نهاد های مختلف قبل از بازگشایی مدارس در ضدعفونی مدارس به آموزش و پرورش کمک  کنند و ضمنا از ورود خبرنگاران در محیط های آموزشی جلوگیری گردد. مدیریت آموزش و پرورش در خصوص تهیه ماسک و… با هماهنگی سپاه و ادارت فنی و حرفه ای و گردشگری اقدام نماید.
۳-مقرر گردید بخشداران و شهرداران نسبت به ضدعفونی مرتب و مستمر محیطهای شهری و روستایی تا پایان دوره کرونا اقدام لازم را معمول نمایند.
۴-مقرر گردید مساجد و اماکن مذهبی در شبهای  قدر و شب های احیا  ظرفیت ۲۵درصد حضور و عدم سرو غذا را رعایت نمایند.
۵-با عنایت به اینکه در فضای مجازی به اشتباه ترویج می شود انواع مواد مخدر-متادون و … در پیش گیری از کرونا مفید است  مقرر گردید شبکه بهداشت و درمان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مقابله با این ترفندها ضمن تهیه متن های بهداشتی اطلاع رسانی درست و سالم را درفضای مجازی داشته باشند.
۶-اکیپهای گشت در بازارهای اسکه –روستای پنج پیکر و پاساژ ستاره در خصوص رعایت پروتکل بهداشتی حضور و بازدید های مستمر داشته باشند و گزارش لازم را ارائه نمایند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۰

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75121

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک