بازسازی مسکن سیل زدگان شهرستان گنبدکاووس آغاز شداخبار گنبدکاووس-ترکمن نیوز: رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان گنبدکاووس و رییس بازسازی مسکن سیل زدگان شرق استان گلستان؛ از آغاز نوسازی و بازسازی مسکن سیل زدگان این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ولی اله رضایی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: با آنکه حدود ۱۶ روز از سیل در استان‌های گلستان و ترکمن صحرا می‌گذرد، بنیاد مسکن بلافاصله پس از ارزیابی خسارت های وارده بازسازی واحدهای تخریب شده براثر سیل را آغاز کرده است.

وی افزود: کارشناسان بنیاد مسکن ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی سیل زده در سطح شهرستان گنبدکاووس (روستایی و شهری) ارزیابی کرده و برآورد خسارت کرده است.

رضایی تصریح کرد: پی ریزی، آرماتور بندی و اسکلت بندی مسکن های تخریب شده در اثر سیل در گنبدکاووس آغاز شده و روستای “ایمر حاج الله یار” جزو اولین روستاهایی است که در عملیات بازسازی و نوسازی مسکن سیل زدگان پیشرو است.

رییس بازسازی مسکن سیل زدگان شرق گلستان تاکید کرد: عملیات بازسازی مسکن تخریب شده همزمان با سایر نقاط گلستان شروع شده است و در روستاها ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با مدت بازپرداخت ۱۵ ساله و کارمزد چهار درصد پرداخت می‌شود.

رضایی در ادامه با اظهار اینکه مبلغی نیز به عنوان تسهیلات معیشتی بلاعوض به سیل زدگان پرداخت می‌شود گفت: از طریق بنیاد مسکن برای هر واحد به میزان مورد نیاز سیمان رایگان نیز توزیع می‌شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان گنبدکاووس در خاتمه گفت: ساختمان مسکن سیل زدگان با نظارت کامل مهندسین صورت گرفته مسائل فنی و ایمنی نیز در ساخت و ساز رعایت می‌شود و در حال پیگیری هستیم تا پروانه ساختمانی سیل زدگان نیز رایگان اهدا شود.

گزارش از: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۷

۱۶ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50745

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک