گنبدکاووس,جاذبه های مرزی,بازدید گردشگرانگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رییس کمیته مرزی گردشگری گنبدکاووس از بازدید تعداد ۱۶۲ هزار مسافر و گردشگر نوروزی از جاذبه های گردشگری طبیعی و مذهبی مناطق مرزی این شهرستان از آغاز تعطیلات نوروزی تا پایان ۱۳ فروردین ۹۷ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سرهنگ محمدرضا سراوانی گفت: این تعداد مسافر و گردشگر از ۲۹ اسفند ۹۶ تا روز گذشته از بازارچه مرزی، تالاب بین المللی آلماگل و بقعه ملاعلی عطا دانشمند بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس بازدید کردند.
وی بابیان اینکه بازدید گردشگران و مسافران نوروزی از جاذبه های گردشگری منطقه مرزی گنبدکاووس در مقایسه با سال قبل حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است، افزود: در این مدت ۱۰۸ هزار و ۸۴۰ نفر از بازارچه مرزی، ۳۱ هزارو ۹۶ نفر از بقعه ملاعلی عطا دانشمند و ۲۲ هزار و ۸۴ نفر از تالاب بین المللی آلماگل بازدید کردند.
سرهنگ سراوانی از اسکان ۴۴۲ مسافر نوروزی درمنطقه مرزی گنبدکاووس خبر داد و اضافه کرد: درتعطیلات نوروز امسال تعداد ۴۰ هزارو ۳۱۱ دستگاه خودرو وارد منطقه مرزی شدند که پایگاه راهنمایی مسافرین کمیته مرزی گردشگری این شهرستان به سرنشینان ۱۰ هزارو ۳۴۰ دستگاه خودرو نیز خدمات راهنمایی داده است.
وی به ورود مسافران ترکمنستانی درقالب تجارت چمدانی از طریق گمرگ مرزی ایچه برون نیز اشاره کرد و گفت: از ۲۹ اسفند ۹۶ تا پایان ۱۳ فروردین درمجموع دو هزارو ۱۲۵ مسافر ترکمنستانی وارد کشور شدند که دو هزارو ۱۰۳ نفر آنان به کشورشان بازگشته اند.
فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان با اشاره به ورود و خروج خودروهای ترانزیت از پایانه مرزی گمرک اینچه برون گنبدکاووس در تعطیلات نوروزی ۹۷، گفت: در این مدت ۱۰۷ دستگاه تریلی و کامیون ترانزیت خارجی وارد و ۱۸۲ دستگاه دستگاه خارج شدند.
سرهنگ سراوانی، آمار ورود و خروج خودروهای ترانزیت ایرانی را نیز دراین مدت ۲۶۲ دستگاه اعلام کرد و افزود: در ایام تعطیلات نوروزی ۱۸۹ مسافر توسط تیم پزشکی مستقر در منطقه مرزی گنبدکاووس ویزیت رایگان شده و ۳۴۸ نفر نیز مشاوره پزشکی دریافت کردند.
وی اضافه کرد: کمیته مرزی گردشگری گنبدکاووس با همکاری ادارات و نهادهای عضو توانست به نحو احسن از مسافران و گردشگران نوروزی استقبال و پذیرایی نماید.
بخش مرزی داشلی برون شهرستان گنبدکاووس درشرق استان گلستان و در جوار مرز ایران و ترکمنستان واقع است که ساکنان آن را ترکمن ها تشکیل می دهند و علاوه بر جاذبه های گردشگری فرهنگی این قوم همچون صنایع دستی، اغذیه محلی، لباس های سنتی و شیوه زندگی سنتی ترکمن ها، از جاذبه های طبیعی، مذهبی و اقتصادی همچون تالاب های بین المللی آلاگل، آلماگل و آجی گل، بقعه ملاعلی عطا دانشمند و بازارچه مرزی در جوار گمرگ اینچه برون برخوردار است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۶

۱۴ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

15167

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک