بازدید فرماندار شهرستان گرگان از طرح زهکشی زیرزمینی در روستای کریم آبادتورکمن نیوز  فرماندار شهرستان گرگان به منظور بررسی اخرین وضعیت اجرای طرح زهکشی زیرزمینی در اراضی کشاورزی روستایی که برای اولین بار در سطح استان در روستای کریم آباد اجرایی گردید از طرح مذکور بازدید بعمل آورد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛    محمد حمیدی در این بازدید گفت: این طرح با همکاری جهاد کشاورزی بصورت زیرزمینی به مساحت ۸۰هکتار از اراضی روستای کریم اباد در سال ۹۷اجرایی شد.

وی افزود: یکی از مشکلات عدیده کشاورزان شهرستان بخصوص در زمین هایی که سطح آب بالایی دارند ،راکد ماندن آب در زمین های کشاورزی و از بین بردن محصولات آنان بود که با اجرای این طرح ما شاهد استفاده بهینه از آب های سطحی هستیم که در قبل از اجرای این طرح شاید برای کشاورزان ضرر و آسیب های جدی نیز وارد میکرد.

حمیدی اظهار داشت: هم اکنون این طرح در روستای کریم آباد از توابع بخش مرکزی گرگان برای اولین بار در استان گلستان اجرایی شده وبا اجرای آن امروزه شاهد رونق تولید، افزایش اشتغال جوانان روستا و افزایش برداشت و در نهایت کاهش آسیب های اجتماعی در روستاها خواهیم بود .

فرماندار گرگان یادآور شد: این طرح پس از اجرا با استقبال کشاورزان روستاهای همجوار کریم آباد روبرو گردیده و با برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است در فاز بعدی این طرح درسطح ۱۰۰۰هکتارازاراضی روستاهای زنگیان،اوجابن و مامایی اجرایی گردد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۰۱

۱۶ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59232

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک