آیا ارزش دارد که سفر کرد به دره جهنم

های اعجاب برانگیز ترکمنستان 1 300x198 - بازدید از دره های اعجاب برانگیز ترکمنستانتورکمن نیوز: شما ممکن است هنگام تماشای National Geographic یا برخی مستند در عجیب ترین مکان های روی زمین ، عکس هایی از سوراخ غرقانتانو در وسط کویر را شعله ور کنید و شعله هایی از پرتوهای نور از هسته آن تا آسمان شب بلند کنید ، در آسمان شب.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  اگرچه دهانه درازا در رسانه ها قرار گرفتن در معرض نمایش بسیار گسترده ای دارد ، اما هنوز هم به ندرت مورد بازدید گردشگران عادی قرار می گیرد. آسیای میانه یک مکان بسیار جالب از نظر طبیعی و تاریخی است. با این حال ، مسافران تقریباً همیشه از انتخاب سواحل محبوب در جنوب شرقی آسیا صرفنظر می کنند. به Darvaza بیایید و احساس می کنید که به مریخ منتقل شده اید – این یک تجربه منحصر به فرد ، عجیب و غریب است که با هیچ چیز دیگری که قبلاً دیده اید قابل مقایسه نیست.
دهانه دره “درب به جهنم” چیست؟

این دهانه در وسط کویر کاراکوم در مرکز ترکمنستان واقع شده است ، در ۲۶۰ کیلومتری (۱۶۰ مایل) از عجیب و غریب ، مرمر سفید ، که در پایتخت کتاب رکوردهای جهانی گینس – عشق آباد واقع شده است. این کویر سرشار از ذخایر گاز طبیعی است و در دهه ۱۹۷۰ دانشمندان شوروی در حال انجام تحقیقات و همچنین حفاری در این منطقه بودند. در حین تصادف ، سایت فروریخت و دهانه شکل گرفت. به دلیل خطر دود گازهای کشنده ناشی از گودال ، دانشمندان تصمیم به سوزاندن آن گرفتند. آنها تصور می کردند که چند هفته طول می کشد. و بعد از گذشت بیش از ۴۵ سال هنوز در حال سوختن است …

در نزدیکی ، همچنین دو دهانه دیگر وجود دارد: یکی پر از آب و دیگری نیز در حال سوختن است – اما هیچ چیزی مانند دهانه Door To Hell نیست. با این حال ، در پایین مقداری روغن وجود دارد و دیدن این که مایع چگونه در آتش است ، واقعاً جالب است.

هیچ کس نمی داند که دهانه دروازا بیشتر می سوزد زیرا دولت ترکمنستان در فکر بستن این سایت است. با این وجود ، دهانه یکی از اصلی ترین نقاط دیدنی ترکمنستان است و اگر در هر مکان دیگری قرار داشت ، احتمالاً به یکی از معروف ترین شگفتی های سیاره ما تبدیل می شود – دقیقاً مانند گراند کانیون یا اهرام مصر. امیدواریم که ترکمنستان مرزهای خود را برای گردشگری باز کند ، سیاست آزادی را سست کند و این مکان خارق العاده را تعطیل نکند. اما شاید با توجه به جمعیت زیادی از گردشگران ، سایت های اردو و هتل های اطراف آن هرگز به اندازه الان جذاب نباشد؟

چگونه به دهانه Door To Hell Darvaza برویم

این اسطوره است که رسیدن به ترکمنستان بسیار دشوار است. بله ، شما باید تور را از قبل خریداری کنید اما هنوز هم می توانید بدون راهنما قدم بزنید در جایی که می خواهید. راه دیگر اخذ ویزای کوتاه و ترانزیت است. اما حتی پس از آن ، هیچ وسیله حمل و نقل عمومی در دسترس نیست تا شما را به سمت درازا ببرد ، به هر حال مجبور خواهید بود از آژانس تور استفاده کنید.

گرفتن ویزا بسیار ساده است – شما می توانید آن را هنگام ورود به عشق آباد انجام دهید (مشروط بر اینکه اطلاعات خود را به آژانس گردشگری ارسال کرده باشید) – بیش از ۳۰ دقیقه طول نمی کشد و کارهای زیادی در این زمینه وجود ندارد. می توانید اطلاعات مربوط به اخذ ویزا را از اینجا بیابید.

اگر می خواهید یک شرکت معتبر باشید ، می توانید با گردشگری اوادادان تماس بگیرید – آنها یک دفتر در عشق آباد درست در کنار بازار روسیه دارند. من از خدمات آنها استفاده کردم و همه چیز صاف و کامل پیش رفت.

جاده از عشق آباد از طریق کویر کاراکوم به طرز حیرت انگیزی مستقیم ، اما در شرایط وحشتناکی قرار دارد. بسیاری از چاله ها و کیفیت آسفالت اطمینان حاصل خواهد کرد که این ماجراجویانه خواهد بود! راننده مراقب همه چیز خواهد بود – اردوگاه ، غذا و محلی برای خواب – نیازی به نگرانی در مورد هر چیزی نیست. کل حرکت یک طرفه حدود ۵ ساعت طول می کشد و بهتر است هنگام غروب به دراوا برسید – در شب غیرقابل مقایسه تر از تابستان است.
دهکده محلی و قدم زدن در کویر کاراکوم

در نیمه راه دهانه ، در یکی از روستاهای محلی توقف وجود دارد – به نام اربنت. معلوم شد که این روستا کاملاً خلاف آن چیزی است که من در عشق آباد کاملاً نگهداری شده دیدم. می توانید قدم بزنید و نحوه زندگی مردم را در این مکان بی ثمر در وسط هیچ جا مشاهده کنید. نه درخت ، نه چیزی سبز ، فقط شن و ماسه و مقداری چمن تا آنجا که دید شما می رسد. تنها صدایی که می شنوید ، صدای سوت زدن که شنهای ماسه ای را از تپه ها خاموش می کند.

منبع اصلی غذا برای افراد محلی البته شترها هستند. آنها متفاوت از خاورمیانه هستند ، آزادانه به دور خود می چرخند و وحشی تر به نظر می رسند. شما می توانید زنان روستا را در حال شیر دادن به آنها ببینید و بعضی اوقات می توانند پنیر شیر شتر را به شما پیشنهاد دهند.
تجربه Door To Hell – آیا ارزش آن را دارد؟

دروازا به معنای “دروازه” است. دهانه ای که همیشه در حال سوختن است ۶۰ متر عرض (۲۰۰ فوت) دارد. این پدیده در زمین بی نظیر است و من آن را خیلی بیشتر از آنچه فکر می کردم دوست داشتم لذت بردم! من در ماه نوامبر وقتی هوا خنک بود از سایت بازدید کردم اما دهانه هوا را به اطراف گرم کرد و واقعاً خوشایند بود. در ابتدا کمی ناامید شدم زیرا در طول روز به اندازه تاریک بودن آنقدر تماشایی نیست. اما هنگامی که خورشید غروب می کند ، من نمی توانستم به چشمانم اعتقاد داشته باشم: از دور به نظر می رسد که پرتوی نوری که از صحرا بیرون می آید – منظره ای فراموش نشدنی و بسیار خارق العاده. با نزدیکتر شدن ، می توانید صدای خاموش صدا را بشنوید – شعله های آتش از مرکز دهانه بالا می روند. به نظر می رسد که همه سنگها در آتش هستند. وقتی در آنجا می خوابید – توصیف احساسات بسیار شگفت انگیز و غیرممکن است – با خیره کردن به شیر شیری در این مکان بی ثمر و خالی ، واقعاً می توانید تجربه کنید که ما چقدر کمی داریم – انسان ها در مقابل گستردگی طبیعت معنی می دهند.

این یکی از تجربه های مهربانی بود که هرگز فراموش نخواهم کرد – اگر عاشق مکانهای مختلف ، منحصر به فرد ، نه توریستی و خارج از مسیر مسیر مورد ضرب و شتم هستید – دهانه درویازا برای شماست!

سایت های دیگری نیز در ترکمنستان وجود دارد که به همان اندازه دیدنی هستند. به عنوان مثال ، دره های یانگایکالا – تنگه ماسه سنگ سفید یا قرمز که قبلاً در دوران ماقبل تاریخ از کف اقیانوس استفاده می شد. با هم باشید ، من در آینده نزدیک آن را خواهم نوشت.

از دراوازا ، شمال را به سمت داشوگوز سوار کردیم که یک شب در آنجا ماندیم و از آثار باستانی شهرهای راه ابریشم بازدید کردیم. من نیز به زودی در مورد آن پست خواهم کرد.

گردآوری: گروه خبری تورکمن نیوز

منبع: تیتر برتر

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۹

۲۱ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63267

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک