بازار گنبدکاووس 2 300x206 - کرونا جمعه بازار گنبد را بار دیگر تعطیل کردترکمن نیوز: جمعه بازار گنبدکاووس که در دوم خرداد و با کاهش روند شیوع کرونا فعالیت خود را بعد از ۳ ماه وقفه آغاز کرده بود با افزایش نگرانی مسوولان این شهر از همه‌گیری دوباره این بیماری بار دیگر تعطیل شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در نشست فوق‌العاده امروز چهارشنبه ستاد مقابله با کرونا گنبدکاووس، علاوه بر تصمیم به تعطیلی این بازار، ورود و خروج خودرو ی افراد غیر ساکن به دریاچه مصنوعی و پارک الغدیر و برپایی چادرهای عزا نیز به مدت ۲ هفته ممنوع اعلام شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس در این جلسه از رسانه‌ها، فعالان فضای مجازی و پویش‌های مردمی خواست با برنامه‌ریزی هدفمند در زمینه افزایش آگاهی مردم نسبت به ادامه دادن خود مراقبتی، ستاد مقابله با کرونا را یاری کنند.

عبدالقدیر کریمی از بخشداران خواست برای کمک به آگاهی بخشی مردم مناطق روستایی نسبت به تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی با دهیاران جلسه برگزار کنند.

وی با اشاره به مشاهده مواردی از تخلف در رابطه با برگزاری مراسم عروسی در تالارها، خواستار برخورد نیروی انتظامی با تالارها و سالن‌های پذیرایی متخلف شد.

رییس مرکز بهداشت گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: در حال حاضر ۸۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های این شهرستان بستری هستند.

عبدالرحیم پالیده اظهارداشت:‌ با وجود ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری ‌اجتماعی، در یک هفته اخیر خودمراقبی افراد کمتر شده و تجمعات برای شرکت در مراسم عزا و عروسی و حضور در تفرجگاه‌های شهرستان افزایش یافته است.

بر اساس جمع‌بندی نظرات افراد شرکت کننده در نشست امروز، نتیجه کم توجهی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، افزایش قابل توجهی به کرونا به دهم خرداد است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۴۱

۲۱ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77056

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک