havashenasi golestan 300x226 - بارندگی شدید در گلستانهواشناسی-ترکمن نیوز-  بارش شدید باران که عصر روز جمعه از نواحی غربی استان آغاز شد اکنون بیشتر مناطق استان را فراگرفته و باعث آبگرفتگی در برخی مناطق این استان شد و مشکلاتی را برای مسافران و شهروندان ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  با نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان از ساعاتی پیش بارندگی شدید همراه با رعد و برق در استان به ویژه در نواحی غربی استان آغاز شده و سبب آبگرفتگی معابر، اختلال در رفت و آمد و کاهش محسوس دمای هوا شده است.

رعد و برق و بارندگی رگباری و سیل آسا که عصر امروز از مناطق کوهپایه ای غرب استان به ویژه شهرستان کردکوی آغاز شده بود، به سرعت به شهرهای دیگر استان نیز منتقل شد و باعث آبگرفتگی و لغزندگی سطح معابر بین شهری به ویژه در مسیر گرگان به کردکوی شد.

در حال حاضر با استقرار کامل سامانه سرد در شهرهای مختلف استان رگبار و رعد و برق ادامه دارد و دمای هوا ۱۰ تا ۱۴ درجه نسبت به قبل از ورود سامانه کاهش می یابد. به طوری که بامداد یک شنبه کمینه دمای شهرهای مختلف استان بین ۱۰ تا ۱۲ پیش بینی می شود.

همچنین پیش‌بینی می‌شود از صبح روز شنبه به واسطه کاهش قابل توجه دما در برخی از مناطق مرتفع کوهستانی بارش‌ها به صورت برف انجام شود.

با توجه به بارش شدید باران به ویژه در روز شنبه احتمال آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۸

۱۴ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37023

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک