خسارت 300x200 - بارش ۱۰۰ میلی‌متری باران در گنبدکاووس/ ۲۰ روستا خسارت دیدندگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: از شب گذشته تاکنون بیش از یکصد میلی‌متر باران در گنبدکاووس باریده و به ۲۰ روستا نیز خسارت وارد شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ عبدالقدیر کریمی اظهارداشت: بارش ۱۰۰ میلی‌متری باران در این شهرستان بی‌سابقه بوده و سبب آب‌گرفتگی بیشتر معابر شده است.

وی افزود: تاکنون در شهر گنبدکاووس بیش از یکصد میلی‌متر و در شهر اینچه‌برون بیش از ۶۰ میلی‌متر باران باریده است. همه نیروهای مرتبط تلاش می‌کنند تا هرچه زودتر وضعیت شهر را به حالت عادی برگردانند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس بیان داشت: یکی دیگر از دلایل آب‌گرفتگی معابر قطع درختان و شکسته شدن شاخه‌ها به علت وزش باد شدید شب گذشته و امروز بوده که با ورود به مجاری و کانال‌های آب شهر سبب آب‌گرفتگی شده است. نیروهای شهرداری در حال باز کردن کانال‌های  مسدود شده هستند.

وی ادامه داد: بیشترین خسارت‌ها شکسته شدن شاخه‌ها و قطع شدن درختان از ریشه در خیابان‌ها و معابر اصلی و افتادن بر روی خودروها، شکسته شدن تیرهای چراغ برق و آب‌گرفتگی معابر اصلی و برخی منازل است.

کریمی گفت: تاکنون ۲۰ روستا از توابع شهرستان گنبدکاووس دچار خسارت شدند و سعی می‌کنیم تا هدایت آب‌ها به گونه‌ای باشد که تا اراضی پایین‌دست خسارت کمتری ببینند.

وی یادآورشد: برق اضطراری برخی اماکن خدمات‌رسان مانند بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها وصل بوده و خدمات درمانی در حال انجام بوده و تاکنون هیچگونه خسارت جانی گزارش نشده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: قسمتی از جاده روستای « دماغ» از توابع بخش داشلی‌برون ریزش کرده است و دهستان‌های « چپرقویمه» و « باغلی‌مرامه» نیز دچار آبگرفتگی شدند.

وی افزود: تاکنون توسط آتش‌نشانی حدود ۲۰۰ دستگاه خودروی سواری که در آب‌گرفتگی معابر گرفتار بودند، خارج شدند. ۳۰ نیروی آتش‌نشانی به همراه هفت دستگاه خودرو در شهرستان آماده کمک به مردم هستند.

کریمی بیان داشت: طبق آمار اولیه تاکنون هشت هزار هکتار از مزارع گندم، کلزا و جو و  به ۱۲ کیلومتر از جاده بین مزارع خسارت وارد شده است.

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

منبع:تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۰

۲۷ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

49378

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک