راه اینچه برون 300x200 - اینچه برون فرصت بزرگ اقتصادی و تجاری برای کشورتورکمن نیوز:  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تفاهم نامه های منعقده بین ۵ کشور در حوزه ترانزیت و راه آهن اظهار کرد : اینچه برون با توجه به اینکه در آینده نزدیک به منطقه آزاد تبدیل خواهد شد فرصت بزرگ اقتصادی, ترانزیتی ,تجاری و صادراتی برای کشور است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   به نقل پایگاه اطلاع رسانی استانداری، دکتر محمد اسلامی در حاشیه بازدید از مرکز لجستیک مرزی اینچه برون گلستان با همراهی دکتر رسولی مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی و دکتر حق شناس استاندار گلستان, تصریح کرد: خوشبختانه با توجع به عضویت ایران در جمع کشور های cis و از طریق مسیر ریلی می تواند مبادلات سالانه را از ۲ میلیون تن به ۱۰ میلیون ارتقا داد.

وی افزود: جمهوری ترکمنستان در حال اتصال خط عریض و تکمیل خط نرمال است و مشکلات پیشین به دلیل بدهی ها و معوقات تقریبا حل شده و به صفر رسیده و این موضوع در تاریخ روابط دو کشور بی سابقه است.
وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: باید طرح جامعی برای مرکز لجستیک مرزی اینچه برون با آینده نگری کامل تهیه شود و ظرفیت منطقه آزاد در آن مورد توجه قرار گیرد.
دکتر اسلامی خاطر نشان کرد:اختلافاتی در خصوص واگذاری زمین وجود داشته که با همکاری استاندار گلستان مرتفع گردیده و بر اساس نقشه تهیه شده فاز اول قابلیت اجرا دارد.
وی ادامه داد: راه آهن باید نواقص موجود را مرتفع سازد و همچنین با توجه به آمادگی سرمایه گذاران اقدامات اجرایی هرچه سریعتر آغاز شود.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۴

۰۳ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

68438

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک