رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان

اینچه‌برون بارانداز کالاهای وارداتی نمی شود صنعت، معدن و تجارت-ترکمن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با بیان اینکه اینچه‌برون بارانداز کالاهای وارداتی نخواهد شد، گفت: اینچه‌برون به ۴ پورت هوایی، دریایی، ریلی و زمینی دسترسی دارد و می‌تواند به انبار کالا و فرآوری مواد اولیه صنایع دیگر تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، حسینقلی قوانلو با اشاره به شرایط مطلوب استان برای راه‌اندازی منطقه آزاداینچه برون اظهارداشت: تا زمانی که مجلس بخواهد لایحه منطقه آزاداینچه برون را مصوب کند باید بر روی منطقه ویژه اقتصادی اترک تمرکز می‌کردیم اما این مسئله خیلی جدی گرفته نشد.

وی درخصوص طولانی شدن روند بررسی لایحه مناطق آزاد در مجلس گفت: دولت ۱۳ منطقه ویژه را در این لایحه پیشنهاد داده بود که این تعداد به ۶۵ منطقه ویژه در مجلس افزایش پیدا کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان داشت: اگر قرار بود مناطق آزاد پیشنهادی دولت به صورت جداگانه بررسی و رأی‌گیری شود قطعا منطقه آزاد اینچه‎برون به تصویب می‌رسید.

وی با بیان اینکه اینچه‌برون بهترین ظرفیت را برای ایجاد منطقه آزاد تجاری دارد، افزود: اینچه‌برون تنها منطقه‌ای است که شروط کمیسیون اقتصادی مجلس را دارد و باراندازی برای واردات کالاها نخواهد شد.

قوانلو گفت: اینچه‌برون به ۴ پورت هوایی، دریایی، ریلی و زمینی دسترسی دارد و می‌تواند به عنوان انبار کالا و فرآوری مواد اولیه بسیاری صنایع باشد.

وی خاطرنشان کرد: لایحه منطقه آزادتجاری در مجلس هنوز هم مخالفانی دارد اما شرایط اینچه‌برون و ایجاد بندرخشک در آن منطقه، مزیت‌های خوبی برای ایجاد منطقه آزاد در نوار مرزی استان گلستان فراهم کرده است.

 

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: tasnimnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۰

۲۲ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32490

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک