ایمن سازی 8 دوربرگردان در محورهای مواصلاتی گلستان آغاز شدتورکمن نیوز مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان در تشریح آخرین وضعیت دوربرگردان های درحال احداث راههای استان، اعلام کرد که بزودی عملیات اجرایی و ایمن سازی ۸ دوربرگردان جدید شروع می شود و شاهد افزایش ضریب ایمنی راههای استان خواهیم بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  “مهدی میقانی” روز یکشنبه در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی اداره کل متبوع گفت: استان گلستان بالغ بر ۵ هزار کیلومتر بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که در ۱۵۰ کیلومتر از بزرگراه های آن ۸۰ بریدگی و ۹۷ تقاطع همسطح فرعی و اصلی وجود دارد که استانداردسازی ۱۰ بریدگی در قالب دوربرگردان ایمن و عریض با اولویت های مشخص شده در دستور کار امسال و سال آینده اداره کل قرار دارد.

وی افزود: مجوز احداث این ۱۰ دوربرگردان با حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای سال های ۹۷ و ۹۸ درمعابر بزرگراهی و چهار خطه، نقاط پر تصادف و یا نقاط مستعد خطر با ریسک تصادف بالای استان گرفته شد.

میقانی ادامه داد: دو دوربرگردان به نام های “ورسن و حکیم آباد” جزو پروژه های اولویت داری بوده که ساخت آن در سال ۹۸ آغاز شد به طوری که دوربرگردان ورسن واقع در کیلومتر پنج بزرگراه گرگانکردکوی با بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه به پایان رسیده و در حال بهره برداری است.

وی از حکیم آباد نیز به عنوان دوربرگردان دیگری نام برد که حدود ۵۰ درصد از عملیات ساخت آن با امکانات ادارات شهرستانی در سال جاری به پایان رسیده است.

به گفته میقانی، بقیه دوربرگردان ها نیز به نام های “آرد زاهدی” در محور گرگان– علی آبادکتول، کمربندی علی آبادکتول، “سعدآباد”در محور علی‌آباد- آزادشهر،”قره‌سو” در محور آزادشهرگنبدکاووس، “زندان(اسلام آباد)،ده حسن خان و پشمک پناه ده” در محور مینودشتگنبدکاووس و “زینب آباد” در محور رامیان به دترتیب اولویت ساخته خواهند شد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۵

۱۳ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69004

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک