گلستان 300x209 - ایمن سازی دوربرگردان‌های حادثه‌خیز گلستان با ۶۰ میلیارد تومان اعتبارگلستان-ترکمن نیوز-  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان با اشاره به تصویب ۶۰ میلیاردتومان برای ایمن‌سازی دوربرگردان‌های استان گفت: در سفر اخیر دولت به استان ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمربندی گرگان مصوب و ابلاغ شد که تا دو سال آینده این پروژه تکمیل می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمدولی روزبهاندر جمع خبرنگاران با اشاره به ابلاغ مصوبه‌های سفر دی‌ماه امسال هیئت دولت به استان گلستان اظهارداشت: در این سفر یکهزار و ۶۸۲ میلیارد تومان اعتبار برای ۶۹ پروژه به تصویب رسید که به استان ابلاغ شده است.

وی گفت: افزون براین مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز برای ساخت نیروگاه اترک، انجام زهکشی و شبکه‌های نوین آبیاری و غیره در دو سال آینده از محل منابع عمومی دولت به گلستان اختصاص داده خواهدشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به امضای ۲۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه برای توسعه گلستان در سفر هیئت دولت اشاره و بیان کرد: نهادهای عمومی غیردولتی مانند بنیاد برکت، بنیادمستضعفان و صندوق توسعه ملی از جمله طرف‌های این تفاهم‌نامه‌ها هستند. در یک مورد از این تفاهم‌نامه‌ها یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شهرستان مرزی و محروم مراوه‌تپه به امضا رسید که ۷۵۰ میلیارد تومان آن از سوی بنیادمستضعفان انجام می‌شود.

وی با اشاره به سهم‌بری بخش‌های مختلف از مصوبه‌های سفر هیئت دولت به استان گفت: در این سفر ده پروژه ورزشی با ۱۳۱ میلیاردتومان، هشت پروژه در بخش آموزش و پرورش با ۱۳۵ میلیارد تومان، ده پروژه در حوزه‌های فرهنگی و گردشگری با ۱۵۲ میلیارد تومان اعتبار، حمل و نقل با ۲۳۹ میلیاردتومان، کشاورزی ۹ پروژه با ۱۷۷ میلیاردتومان، منابع آب پنج پروژه با ۲۱۰ میلیارد تومان، چهار پروژه در بخش انرژی با ۱۲۳ میلیاردتومان، یک پروژه بازرگانی (خرید ایکس‌ری) ۳۰ میلیاردتومان، یک پروژه در بخش پزشکی قانونی با دو و نیم میلیاردتومان و یک پروژه در بخش رفاه اجتماعی با ده میلیاردتومان به تصویب رسید.

روزبهان اضافه کرد: باتوجه به وجود نقاط حادثه‌خیز در جاده‌ها برای ایمن‌سازی دوربرگردان‌های استان نیز ۶۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

وی با بیان اینکه تأمین اعتبار برای کمربندی گرگان در قالب پروژه‌های بخش حمل و نقل به تصویب رسیده است، اظهارداشت: از اعتبارات این بخش ۵۰ میلیارد تومان برای کمربندی گرگان مصوب شد که با تخصیص اعتبار، این پروژه تکمیل می‌شود./تسنیم

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۶

۲۳ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48931

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک