ایمن سازی جاده های بندرترکمن و گمیشانبندر ترکمن-ترکمن نیوز-  رییس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای بندرترکمن و گُمیشان گفت: افزون بر ۵۰ میلیارد ریال تا پایان امسال صرف ایمن سازی، ترمیم آسفالت و پاکسازی راه های غرب استان گلستان می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  براساس اعلام روز چهارشنبه راهداری به ایرنا، موسی اونق در نشست خبری اظهار داشت: روکش آسفالت ۸ کیلومتر از راههای بندرگز، ۱۰کیلومتر ازجاده بندرترکمنآق قلا، ۵ کیلومتر در مسیر بندرترکمن – یساقی، ۸ کیلومتر از راه گمیشانآق قلا و۲/۵ کیلومتر در حوزه راه های روستایی از اقدامات انجام شده در نیمه اول سال است.
وی طول راه های روستایی غرب گلستان را ۲۶۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود: استقرار۳ دوربین نظارت تصویری در راستای تامین ایمنی سفرها از دیگر فعالیت ها بوده و یک دوربین نیز در روزهای آینده در جاده گمیشان نصب خواهد شد.
به گفته وی، نصب بشکه های ایمنی، خط کشی مسیرها، ایمن سازی تقاطع راه ها، رنگ آمیزی کاهنده های سرعت، نصب چراغ های سولاری، مسیرنماها و تابلوهای انتظامی‌ نیز برای ایمن سازی مسیرهای تردد انجام شد.
وی به حضور گسترده گردشگران در بندرترکمن نیز اشاره کرد و گفت: برای تعریض مسیراسکله، اجرای کانیو و آسفالت آن سال گذشته سه میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال هزینه و امسال نیز ۷ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که عملیات اجرایی این طرح در دست پیگیری است.
اونق در مورد طرح های راهداری زمستانه درمسیرهای غرب گلستان اظهار داشت: برای نگهداری و ایمن سازی ۴۶۵ کیلومتر از راههای این حوزه ۱۸ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین راهداری بکار گرفته شده و ۴۰ نفر نیرو فعالیت دارند.
وی همچنین گفت: ۲۳۲ نفر در بندرترکمن و گمیشان برای دریافت وام خرید کامیون در سامانه کارا ثبت نام کردند که افراد واجد شرایط به بانک های عامل معرفی شدند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۸

۰۷ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40903

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک