اخبار اقتصادیتورکمن نیوز صنعت خودروسازی جمهوری اسلامی ایران در سال میلادی گذشته با ۱۸ درصد رشد و تولید بیش از ۱٫۵ دستگاه در جایگاه شانزدهم جهان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران؛ سازمان بین الملل سازندگان وسایل نقلیه ضمن انتشار آمار سال ۲۰۱۷ تولید خودروسازی،  کشور ایران را شانزدهمین خودروساز جهان معرفی کرد.

تولید صنایع خودروسازی کشور در این سال با رشد ۱۹٫۱۹ درصدی نسبت به سال قبل مواجه بود و به آمار تولید یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۳۹۶ دستگاه رسید.

تولیدات خودرو سواری ایران در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۵۵۰ دستگاه بوده و بر اساس همین گزاش ۹۶ هزار و ۸۴۶ دستگاه خودرو تجاری نیز صنایع خودروسازی ایران در سالی که گذشت تولید کرده است.

ایران با کسب رتبه شانزدهم جهان در صنعت خودروسازی بالاتر از کشورهایی چون ایتالیا، جمهوری چک، اندونزی، بلژیک، سوئد، پرتغال، استرالیا و اتریش قرار گرفت.

چین با تولید ۲۹ میلیون و ۱۵ هزار دستگاه بزرگترین خودروساز جهان در سال ۲۰۱۷ بوده است و آمریکا با ۱۱ میلیون و ۱۸۹ هزار دستگاه در رتبه دوم و ژاپن با ۹ میلیون و ۶۹۲ هزار دستگاه در رتبه سوم قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش ایران از نظر میزان رشد تولید در رتبه نهم قرار گرفته است. فنلاند با رشد ۹۰ درصدی تولید خودرو خود در سال ۲۰۱۷ رتبه نخست را از این نظر به خود اختصاص داده است.

کل خودرو تولید شده در جهان طی سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۹۷ میلیون و ۳۰۲ هزار دستگاه اعلام شده است که سهم ایران از این رقم ۱٫۵۵ درصد بوده است. تولید خودرو جهان در این سال با رشد ۲٫۳۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.

ایران شانزدهمین کشور در جدول خودروسازی جهان

جدول: تولید خودرو جهان در سال ۲۰۱۷، رتبه بندی شده بر اساس تولید کل

گردآوری و انتشار : گروه خبری تورکمن نیوز
https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۸

۰۹ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14769

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک