ایجاد منطقه گردشگری در آشوراده موجب تخریب محیط زیست نمی شودگردشگری-ترکمن نیوز-  روزنامه ایران نوشت: اجرای طرح‌های گردشگری غیرکارشناسانه در آشوراده گلستان نگرانی‌های زیادی ایجاد کرده، به‌طوری که یکی از این نوع طرح‌ها به تازگی از سوی فعالان محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ این طرح که ساخت جاده در دریای خزر به سمت آشوراده را هم شامل می شود طی چند روز گذشته در فضای مجازی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شده است.
محمدرضا کنعانی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در گفت‌و‌گو با «ایران» دراین باره اظهار داشت: اقداماتی که هم ‌اکنون در آشوراده در دست انجام است، با هدف گردشگری و حفظ محیط زیست صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه مجوز طرح از سازمان محیط زیست گرفته شده وهیچ کار غیرقانونی تاکنون در این زمینه انجام نشده، افزود: هم‌اکنون این طرح با حضور کارشناسانی از سوی سازمان محیط زیست و همچنین همکاران ما در این سازمان در مازندران در دست بررسی است تا طرح، با کمترین آسیب به محیط زیست به اجرا درآید.
کنعانی با اشاره به اینکه در این طرح از سازه‌های سبک به منظور حفظ محیط زیست استفاده خواهیم کرد؛ اظهار داشت: در صورت اجرایی شدن، پیست پیاده روی و استفاده از قایق برای گردشگران در دریاچه آشوراده و لذت بردن از طبیعت آن ایجاد می‌شود. این طرح گردشگری قرار است در مساحت ۲۲ هکتار و با ظرفیت ۵۰۰ نفر روزانه و اقامت ۸۰ نفر به اجرا درآید. بخش عمده‌ای از این سازه‌های سبک نیز درمجموعه گردشگری بندرترکمن مستقر خواهد شد.

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۰۳

۲۷ اسفند ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک