امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

IMG 20180825 000128 613 300x225 - ایام تشریق از روزهای پرفضیلت و مبارک ماه ذی الحجه استگنبدکاووس– ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس گفت: ایام تشریق از روزهای پرفضیلت ماه مبارک ذی الحجه و از جایگاه و حرمت ویژه ای در مناسک حج و آئین دین اسلام برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالباسط نوریزاد در سومین روز از عید سعید قربان و در سخنان پیش از خطبه عبادی جمعه این هفته ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین بخصوص حجاج بیت ا… الحرام اظهار داشت: پیامبر عظیم الشان حضرت محمد (ص) در آخرین سال عمر و در واپسین حج خویش در سال دهم هجری بیانات بسیار مهمی در خصوص حفظ ارزش های دینی و فرهنگ اسلامی خطاب به امت اسلام بیان داشتند.
وی افزود: یکی از سفارشات ایشان در حج الوداع دوری جستن از آداب جاهلیت و ترویج فرهنگ اسلامی در سایه برقراری امنیت همه جانبه اجتماعی، امانت داری و احترام به جان و مال مردم بوده است.
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: همه باید به حق و حقوق خود و بر آنچه خداوند بر ما مقدر فرموده و در شرع اسلام برآن تصریح شده تابع و قانع باشیم تا در جامعه امنیت حاکم، و با توسعه همه جانبه همراه شود.
حاج آخوند عبدالباسط نوریزاد اظهار داشت: از دیگر سفارشات پیامبر اکرم (ص) رعایت جایگاه و احترام به حقوق زنان بوده است و تاکید فرموده اند که با آنان به نیکی رفتار کنیم و زحماتشان را با خدمات متقابل و متعادل جبران کنیم .
وی تصریح کرد: حفظ شان و حقوق خدمتگزاران، کارگران و زیردستان و بر طرف کردن نیازهای آنان نیز از دیگر سفارشات آن حضرت بوده است.
حاج آخوند نوریزاد اظهار داشت: یکی از سفارشات موکد حضرت محمد (ص) در ایام تشریق؛ تقویت ایمان، تزکیه نفس و پاک کردن کدورت و کینه بین مردم و امت اسلامی بوده است.
وی گفت: مسلمانان برادران یکدیگرند و نباید نسبت به همدیگر غیبت، فریبکاری و یا تعرض جانی و مالی داشته باشند بلکه باید اصول برادری و فضائل اخلاقی را نسبت به برادر دینی رعایت کنند و حیثیت و آبروی یکدیگر را محترم بشمارند و از خطاهای یکدیگر چشم پوشی کنند.

خبرنگار: مصطفی صبوحی                  انتشار دهنده: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۶:۵۶

۰۳ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

33594

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک