امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

جمعه 7 300x300 - اگر ارتباط و پیوند زوجین دینی و ایمانی باشد پایدارتر خواهد بودترکمن نیوز: امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: درخصوص حقوق زوجین و جایگاه خانواده در کتاب قرآن به احکام و قوانین شرعی متعددی اشاره شده و تاکید گردیده چنانچه این ارتباط ها و پیوندها دینی و ایمانی باشند پایدارتر و مستحکم‌تر خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  آخوند عبدالکریم جاور در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه با قرائت آیاتی از کلام ا… مجید اظهار کرد: خداوند بر اساس خلقت و طبیعت زوجین و در راستای حفظ حقوق طرفین و خانواده‌ها قوانین، ضوابط و وظایفی تبیین نموده و مسئولیت زن و خانواده را بر عهده مردان قرار داده است و خود ناظر بر اعمال و کردار آنان است.

وی افزود: در دین اسلام مرد و زن هر دو انسانند و از حقوق مساوی برخوردارند ولی از بلحاظ برخی تکالیف دینی، اخلاقی و مجازات‌ها احکام متفاوتی دارند که این امر نیز به لحاظ طبیعت و فطرت متفاوت آنان است.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به اینکه در مکتب اسلام زنان از جایگاه والایی برخوردارند؛ اظهار داشت : شاید برداشت برخی انسان‌ها از برابری حقوق زنان و مردان خلاف دیدگاه اسلامی باشد ولی در ضمیر احکام الهی، حکمت و اسراری نهفته است که ما از آنها نا آگاهیم، زیرا که این احکام را الله ذالجلال تعیین نموده‌اند.

photo ۲۰۲۰ ۱۰ ۱۶ ۱۹ ۰۶ ۰۹ 300x225 - اگر ارتباط و پیوند زوجین دینی و ایمانی باشد پایدارتر خواهد بود

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: آنچه که مخالفین اسلام و مروجین برابری حقوق زنان و مردان بیان می‌کنند تزویری است در قالب افزایش نقش اجتماعی زنان در جامعه، در راستای آزادی‌های بیشتر و بهره‌برداری‌های تبلیغاتی، جنسیتی و خلاف طبیعت از زنان.

وی با بیان اینکه سلامت نفس مسئله مهمی است گفت: سعی کنید در آیات و دستورات الهی تعقل و تفکر بیشری نمایید و مسئولانه با عمل به احکام و سنن دینی فرزندانی با اخلاق، با ایمان و صالح تربیت نمایید.

گزارش از: مصطفی صبوحی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۶

۲۵ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84401

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک