Film 4Kh 300x198 - اکران فیلم "قارلاواج" تولیدی خراسان شمالی برای اولین بار در سینمای بجنوردفرهنگی-ترکمن نیوز- عکاس خراسان شمالی و نویسنده و کارگردان فیلم تولیدی مورد نظر گفت: فیلم مستند ساخته شده از زندگی پیرمردی ترکمن بنام اولیا قلی در روستای سوخسو هاشم شهرستان رازوجرگلان با عنوان “قارلاواج” در بجنورد اکران خواهد شد .

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، احسان کمالی، عکاس خراسان شمالی و نویسنده و کارگردان اظهار کرد: فیلم مستند ساخته شده از زندگی پیرمردی ترکمن بنام اولیا قلی در روستای سوخسو هاشم شهرستان رازوجرگلان با عنوان “قارلاواج” روز پنجشنبه ۷ تیر ماه ساعت ۲۱ در سینما گلشن بجنورد اکران خواهد شد .

کمالی افزود: اكران برای عموم مردم خراسان شمالی است، همچنین از پوستر این فیلم نیز رونمايی می شود .

وی ادامه داد: درآمد حاصله از فروش بلیط ها جهت کمک به بيماران ديستروفی هزینه خواهد شد.

وی درباره مضمون این فیلم نیز گفت: فيلم در مورد مثلث عشقی بين پيرمرد, همسر وی و اسب او بنام “قارلاواج” است و اتفاقاتي كه در اين راه مي افتد اتفاقات خوب و بد و گاهی سراسر هيجان است كه در بعضی قسمت ها مخاطب اشك شوق مي ريزد، در بعضي قسمت ها اشك ناراحتی و پایان خوب فیلم همه را به وجد می آورد.

کمالی ادامه داد: در دنياي امروز كه بخش بسيار زيادی از مردم درگير دنيا و فضاي مجازی هستند ، عشق واقعی ، زندگي واقعی و آرامش واقعی رو می شود در زندگی اين زوج تركمن ديد ، چيزی كه شايد در آينده باورش براي ما انسان های گرفتار شده به فضای مجازی در حد يك رويا يا تخيل باشد .

وی عنوان کرد: در این فیلم زندگی و عشق واقعی را ، چيزي كهدر زندگی انسان های امروزی كم تر ديده می شود ،به خوبی به تصویر در آمده است.

نویسنده و کارگردان این فیلم اضافه کرد: اين فيلم, فيلم كوتاه ۲۰ دقیقه ای است و نزديك به دوسال مراحل ساخت آن طول كشيده و محل فیلم برداری در شهرستان رازوجرگلان از کورس ها و همچنین با همکاری خانواده اولیا قلی در روستای سوخسوهاشم صورت گرفت که ۹۰ درصد این فیلم براساس واقعیت زندگی اولیا قلی و عشق به اسب در میان ترکمن ها است و نکته مهمتر آن پرداختن به زنان ترکمن در نگه و حفظ اسب اصیل ترکمن است که خیلی کمتر زحمات آنان دیده شده است ولی در این فیلم پر رنگ تر نمایش داده شد .

کمالی افزود : فيلم مستند “قارلاواج” قرار است به فستيوال های ملی و بين المللی ارسال شود و به همين دلیل در حال حاضر تا يك سال آينده فقط همين يك اكران را خواهيم داشت.

وی اظهار داشت: برای ساخت این فیلم نزدیک ۳۰ میلیون تومان هزینه شد که توسط یک پرورش دهنده اسب بنام داریوش سرمدی از تهران پیشنهاد و حمایت مالی شد .

کمالی تاکید کرد: برای اولین بار است که یک فیلم تولیدی از خراسان شمالی در سینمای مرکز این استان به نمایش در می آید و بلیط فروخته می شود .

وی از همه مردم جهت تماشای این فیلم مستند و هیجان انگیز که پول بلیط آن قرار است برای بیماران هزینه شود دعوت کرد .

احسان کمالی عکاس خراسان شمالی و نویسنده و کارگردان پیش از این جوایزی بیسار ملی و بین المللی در حوزه فعالیت خود از جمله جایزه عکس بشریت یونسکو را دریافت کرده است .

آدرس سايت جهت خرید بلیط www.golshanonline.ir ميتوانند به صورت اينترنتی رزرو كرده و يا به فروشگاه لوازم ورزشی خطيب روبروی پاساژ ارم در بجنورد مراجعه كنند.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

خبرنگار: صاحب جمال رحیمی/ عصر اترک

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۱

۰۴ تیر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک