اژدها وارد گلستان می‌شودتورکمن نیوز: مدیر مجموعه فرهنگی کاخ گلستان از برگزاری موزه مشترک با کشور چین خبر داد و گفت: نمایشگاهی از ظروف چینی منقش به اژدها با همکاری موزه شانگهای در کاخ گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، مسعود نصرتی با اعلام این که مسئولان موزه شانگهای چین با ارسال نامه الکترونیکی خواهان حضور و برگزاری نمایشگاهی در ایران شدند، اظهار کرد: برای نخستین بار است که چین در ایران موزه مشترک برگزار می کند.
نصرتی از وجود ظروف چینی و مینیاتور از دوره قاجار در کاخ گلستان خبر داد و افزود: تعداد بسیاری از نسخ خطی چینی نیز از دوره قاجار در کاخ گلستان موجود است.
وی افزود: قرار شد مسئولان موزه چین، برای برگزاری این موزه در دو بخش ظروف چینی و نسخ خطی حدود ۲۰۰ اثر به ایران بیاورند تا در کنار آثار خود آنها را به نمایش درآوریم.
نصرتی از حضور کارشناسان چینی به منظور شرایط نگداری آثار موزه خبر داد و گفت: شرایط خوب نگهداری سبب شد آنها به انتقال آثارشان به ایران ترغیب شوند.
مدیر کاخ گلستان گفت: امیدواریم در نیمه نخست سال جاری این نمایشگاه در ایران برگزار شود و در نیمه دوم سال نیز همین نمایشگاه با این آثار را در چین برگزار کنیم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۴۵

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52350

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک