اولین کمک‌های بلاعوض و تسهیلات کم بهره به خسارت دیدگان کشاورزی گلستان پرداخت می شودگلستان– ترکمن نیوز:  معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: اولین کمک‌های بلاعوض و تسهیلات دربخش کشاورزی تا پایان این هفته پرداخت می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ جمشیدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: طبق برآورد‌های انجام شده سیل اخیر در بخش کشاورزی مانند زمین‌های زراعی، دام و طیور، شیلات، عشایری و تاسیسات منابع آب کشاورزی و جاده‌های بین مزارعی به مبلغ یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان دچار خسارت شد.

جمشیدی افزود:طبق مصوبه هیئت وزیران ۳۲۱ میلیارد تومان به صورت بلاعوض برای بخش کشاورزی استان مصوب شد که از این مقدار ۱۶۲ میلیارد تومتن تخصیص یافت.
وی ادامه داد:همچنین تسهیلات کم بهره با کارمزد ۴ درصد نیز به مبلغ یک هزار و ۷۵۸ میلیارد تومان به خسارت دیدگان سیل پرداخت خواهد شد.
جمشیدی ادادمه داد: برای ایجاد ساماندهی پرداخت کمیته‌های تخصصی و کارگروهای در بخش شهرستان‌ها و استانی تشکیل شده است تا اقدامات مورد نظر بهتر و سریعتر انجام شود.
وی در پایان افزود: با همکاری بانک‌های عامل مانند کشاورزی در تلاشیم تا پایان این هفته اولین کمک‌های بلاعوض و تسهیلات کم بهره به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شود.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۸

۳۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51817

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک