اولین چوپان ایرانی در گلستان بیمه شداخبار استانی- تورکمن نیوز رییس اداره مرتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: مصطفی میرزایی چوپان ترکمن اهل شهر گمیشان به عنوان نخستین بیمه شده شغل چوپانی در کشور ثبت و زیر پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ تاج قلی فرهنگ دوست در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: شروع این طرح که به نام چوپان ترکمن استان گلستان ثبت شد، از چند سال قبل در دستور سازمان جنگل ها و مراتع کشور قرار داشت.
به گفته وی مراسم رونمایی از آغاز طرح بیمه شغل چوپانی تامین اجتماعی با حضور مدیرکل دفتر امور مرتع سازمان جنگل ها و مراتع کشور، مسوولان محلی و روسای ادارات مرتع منطقه ۳ کشور در گمیشان برگزار شد.
بر اساس گزارش اداره کل ترویج آموزش و مشارکت های مردمی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور، ۴۴ شغل مرتبط با منابع طبیعی از جمله چوپانی کدگذاری شده و اکنون بهره برداران این حوزه از مزایای بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند.
رییس اداره کل مرتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان به وضعیت دامپروری در مراتع استان اشاره کرد و گفت: اکنون ۵ هزار و ۳۰۰ بهره بردار در عرصه مرتعی این استان دارای پروانه بوده و به دامپروری می کنند.
فرهنگ دوست افزود: این بهره برداران یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد دامی دارند که پرورش این دام ها به مراتع متکی است.
به گفته وی هر بهره بردار مرتعی استان برای نگهداری دام های خود نیاز به ۲ چوپان دارد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۹

۱۴ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47136

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک