بندرترکمن هفته پنجم تابستان 98 9 1024x675 1 1 300x198 - اولین هفته مسابقات سوارکاری بندرترکمن برگزار شدترکمن نیوز:  هفته اول مسابقات اسبدوانی تابستان ۹۹ بندرترکمن با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۲ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛این هفته از مسابقات در ۶ دور هزار متری و با رقابت ۶۲ اسب از نژاد‌های دوخون و ترکمن برگزار شد.

در دور اول، اسب‌های نژاد ترکمن بالای سه سال وارد دپار (حصار فلزی شروع مسابقه) شدند که نادر صالح پور با اسب جلوه سیاهپوش قهرمان شد و فیض الله رجال با اسب آذین دزپارت و یعقوب انفاس با اسب گل آهو قوری دره به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون بالای سه سال با هم رقابت کردند که محمد امین توماج با اسب بروکلین زودتر از سایرین از خط پایان گذشت؛ نادر صالح پور با اسب یونی کورن نایب قهرمان و امیر مختومی با اسب سیلوا گلد سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون دو ساله برگزار شد که کمال دلیجه عطا با اسب سایدن، یونس اورکلی با اسب لتس گو و محمد امین توماج با اسب ماکام به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون بالای سه سال کلاس ۴ با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب هانده، اسحاق قاضلی کر با اسب بلک اسپیدی و نادر صالح پور با اسب آلان مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های نژاد دوخون بالای سه سال کلاس ۵ وارد دپار شدند که کمال دلیجه عطا با اسب سلما زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، عبدالحلیم قبادی با اسب مارکوس و ستار مهرانی با اسب تکنو نیز دوم و سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی تابستانه بندرترکمن در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های نژاد دوخون کلاس ۶ برگزار شد که نور محمد بهادر با اسب میراب قهرمان شد، رامین قهرمانی با اسب ایلیاز و عبدالحلیم قبادی با اسب ترانه حکیم به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۵

۳۱ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

81184

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک