رجب بهلکه

رجب بهلکه شهید گنبد کاووس 1گزارش خبری – تورکمن نیوز “رجب بهلکه” شهیدی که شجاعانه در مقابل اشرار وسوداگران مرگ ایستاد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  شهید رجب بهلکه فرزند اراز در تاریخ ۱۸آبان ماه۱۳۴۱ در ترکمن صحرا دیده به جهان گشود. در سن ۷ سالگی همراه با تمام هم سن و سال هایش روانه مدرسه ابتدایی محل زندگی خود گردید. هنوز زمان زیادی از رفتنش به مدرسه نگذشته بود که در همان هنگام پدرش بیمار گردید و او دیگر نتوانست بیشتر از کلاس اول راهنمایی درس بخواند.

از این رو درس و مدرسه را رها کرد و برای برطرف کردن بار سنگین مشکلات و مشقات سخت زندگی به کمک خانواده آمد. ایشان شب روز سرگرم کار بود تا اینکه سرانجام هنگام اعزام او به خدمت سربازی فرا رسید.

پس از گذراندن دوره آموزش نظامی از طریق ژاندارمری به ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان اعزام شد. او از ابتدای خدمت ،صادقانه به انجام وظیفه پرداخته و شجاعانه در مقابل اشرار وسوداگران مرگ ایستاد تا اینکه سرانجام در تاریخ ۵اردیبهشت۱۳۶۳در این راه به شهادت رسید و رستگار گردید.

رجب بهلکه شهید گنبد کاووس 1

نردبان نجات
مادر گرامی شهید می گوید: شب قبل از شهادت شهید خواب دیدم من و رجب با هم رفتیم داخل رودخانه ، وقتی وارد رودخانه شدیم رودخانه آب بسیار تندی داشت و ما قصد داشتیم خودمان را از سیلاب نجات بدهیم. در این هنگام رجب نردبان گذاشت و مرا فرستاد بالا اما وقتی خودش داشت بالا می آمد یک دفعه نردبان شکست و رجب افتاد داخل رودخانه و آب رجب را برد بعد از خواب بیدار شدم و فردا خبر شهادت رجب را به من دادند.

ایشان در ادامه می گوید: شهید با بچه های دیگر من خیلی فرق داشت و رفتارو کردار و سیرتش خیلی خوب بود.

خبرنگار: سید علی کریمیان       

منبع: شلمچه نیوز      

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۰

۱۶ خرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

22380

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک