اخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- این سوگواره ویژه کودکان ونوجوانان با حضورحجه الاسلام پور صیادی امام جماعت بنیاد شهید و امور ایثارگران ، سرهنگ دوم پاسدار رضا ممشلی فرمانده حوزه مقاومت شهری رسالت ، آقای مجاهدی راد مسئول نهاد کتابخانه های گنبد کاووس ،سید علی کریمیان مدیر انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس و فرمانده پایگاه منتظران مهدی (عج) ، خانواده ها و کودکان و نوجوانان حافظ شعر آئینی در محل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، این مراسم به همت واحد فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و همکاری پایگاه مقاومت منتظران مهدی (عج)،انجمن دوستداران کتاب مهر و مدرسه دخترانه بیک زاده برگزار گردید
در این مراسم حجه الاسلام پور صیادی امام جماعت بنیاد شهید و امور ایثارگران گنبد کاووس به سخنرانی پرداخت
وی در بخشی از سخنان خود ضمن تقدیر از انجمن دوستداران کتاب مهر گفت: خود تا کنون شاهد برگزاری برنامه های مختلفی از سوی این انجمن برای کودکان ونوجوانان بوده ام ، کارهای زیر بنایی این انجمن در حوزه کودک ونوجوان قابل تقدیر است.
پورصیادی در ادامه گفت: حضور این نو نهالان در اولین سوگواره شعر اربعین و شهدای مدافع حرم وبروز استعداد های آنان برایم بسیار جالب بود و این توفیقی است که خداوند به این نونهالان عزیز داده است که در چنین برنامه ای گردهم آیند و برنامه به این زیبایی اجرا نمایند.
در ادامه این مراسم خانم شایسته عرب نویسنده افغان کتاب “پناهگاه من” ایران را پناهگاه واقعی خود دانست و خطاب به حاضرین گفت: قدر این امنیت کشورتان را بدانید این نعمت بزرگی است این امنیتی که امروز در ایران است آرزوی بسیاری از کشورهای همسایه از جمله کشور عزیزم افغانستان است که در کنار هم با صلح و صفا زندگی کنیم.
شایسته عرب با دشمن مشترک خواندن آمریکا گفت: من هرسال با قدرت تمام در مراسم ۲۲ بهمن شرکت می کنم و از ته دل فریاد مرگ بر آمریکا سر میدهم چون یقین دارم دشمن اصلی و باعث پاره پاره آمریکای جنایتکار است.
این عضو انجمن دوستداران کتاب مهر در ادامه با قرائت شعری در وصف امام زمان(عج) ظهور آن حضرت را باعث نجات بشریت از ظلم مستکبرین دانست.
دراین برنامه کودکان و نوجوانان حاضر به صورت گروهی و انفرادی اقدام به خواندن اشعار خود در وصف امام حسین (ع) و اهل بیت طاهرینش و شهدای مدافع حرم نمودند
در بخشی از این برنامه آقای مجاهدی راد مسئول کتابخانه های گنبد کاووس از خانم شایسته عرب به عنوان عضو افتخاری کتابخانه گنبد دعوت به عمل آورد و ایشان به صورت رایگان عضو کتابخانه عمومی گنبد کاووس شدند.
در پایان با اهدا جوایز و هدایا به شاعران و مهمان برنامه وپذیرایی از آنان مراسم پایان یافت.

 

خبرنگار: سید علی کریمیان

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۱

۲۶ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

38122

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک